U20: Okapa o meczu z Holandią 07.03.2018

W dniu 03.03.2018 w Amsterdamie odbył się przedmecz reprezentacji U20 Holandii i Polski przed meczem reprezentacji seniorskich. Spotkanie miało charakter meczu kontrolnego przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy U20 Grupy Champioship (Portugalia, 7-15 kwietnia br.), do której w ubiegłym roku awansowali "polscy młodzieżowcy".

Komentarz: Mecz był bardzo otwarty i ofensywny z obydwu storn. Do przerwy gospodarze wykorzystali nasze błędy po stałych fragmentach gry. Efektem było dość łatwe przechodzenie linii polskiej obrony i przeciwnicy trzykrotnie przykładali piłkę na naszym polu punktowym. W odpowiedzi przeprowadziliśmy kilka skutecznych akcji ofensywnych zdobywając także trzy przyłożenia. Pierwszą połowę graliśmy z wiatrem, ale gra nogą nie była naszą mocną stroną  Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 22:19 dla Holandii. Druga połowa miała podobny przebieg, ale większość akcji odbywała się na naszej połowie, co było skutkiem wykorzystywania przez przeciwnika gry z wiatrem. Do 70 minuty utrzymywała się 3-10 punktowa przewaga gospodarzy, ale w końcowej fazie meczu Holandia odskoczyła na 15 punktów, wygrywając 45:31. Zespół polski zagrał dobry mecz w grze otwartej, a młyny dyktowane i auty funkcjonowały dobrze. Największe błędy popełniliśmy po stałych fragmentach gry w złej komunikacji linii obrony. Polska drużyna U20 zagrała w tym składzie pierwszy oficjalny mecz, dwóch zawodników debiutowało na pozycjach łączników, a więc niedokładność można było przewidzieć. Pozytywem jest fakt, że w zespole funkcjonuje dobra atmosfera, chłopaki znają się z gry w reprezentacji Polski U18. Znamy swoją wartość i swoje możliwości, do których dostosowujemy strategię gry. Przed wyjazdem na ME pozostała jedna konsultacja z Kadrą Polski Seniorów, Szkoda, że nie uda się zagrać jeszcze jednego meczu.