WGPS7: Marcoussis - dzień drugi30.06.2019

Reprezentacja Kobiet Polski w Rugby 7 uczestniczyła w pierwszym Woman Grand Prix Series rozgrywanym w dniach 29-30 czerwca br. w Marcoussis. Panie zakończyły występy we Francji na VII miejscu, jednocześnie uzyskując awans do turnieju kwalifikacyjnego Igrzysk Olimpijskich.

W drugim dniu turnieju nasza reprezentacja przegrała 0:35 mecz ćwierćfinałowy z Francją, w półfinale o miejsca 5-8 ponownie spotkała się z Anglią ulegając 0:21, a w finałowym meczu o VII miejsce pokonała Belgię 19:5.

Ćwierćfinał Cup
Francja v Polska 35:0 (28:0)
Półfinał o miejsca 5-8
Anglia v Polska 21:0 (14:0)
Finał o VII miejsce
Belgia v Polska 5:19 (0:7)

W finale Francja pokonała Rosję 15:7, a w meczu o brązowy medal Hiszpania wygrała z Irlandią 19:0. Dziewięć pierwszych zespołów awansowało do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich (bez Szkocji i Walii), który zostanie rozegrany w dniach 13-14 lipca br. w Kazaniu (Rosja). Dwunastkę uzupełnią dwa pierwsze zespoły z Women 7’s Trophy (Niemcy i Rumunia) oraz zwycięzca Women 7’s Conference (Mołdawia).
Drugi tegoroczny turniej Grand Prix Series zostanie rozegrany w Charkowie (Ukraina) w dniach 20-21 lipca br.

Kolejność Marcoussis 2019: 01. Francja; 02. Rosja; 03.Hiszpania; 04.Irlandia; 05. Anglia; 06. Szkocja; 07. Polska; 08. Belgia; 09. Włochy; 10. Walia; 11. Holandia; 12. Ukraina.

Gratulacje dla naszych pań i sztabu szkoleniowego za awans do turnieju kwalifikacyjnego Igrzysk Olimpijskich! Relacja po powrocie reprezentacji do kraju.

Zdjęcia: Rugby Europe; Reprezentacja Narodowa w Rugby Kobiet

WGPS7: Marcoussis - dzień pierwszy Asia Rugby Championship 2019