POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

WGPS7: Relacja z Marcoussis02.07.2018

 
W miniony weekend podopieczne Janusza Urbanowicza będące w TOP12 europejskich drużyn, wystąpiły w Women Grand Prix Series w Marcoussis. Kadra Narodowa Kobiet 7 zajęła ostatecznie 10 miejsce, realizując tym samym plan minimum wyznaczony przez gdańskiego szkoleniowca.
 
Wyjazd Polek na Mistrzostwa Europy był poprzedzony trzydniowym zgrupowaniem w Gdańsku. Od wtorku do środy kadra doskonaliła stałe fragmenty gry i szlifowała zagrywki na obiekcie Gdańskiego Ośrodka Sportu. W środę po południu nasza reprezentacja udała się do Francji.
 
Pierwszy etap Grand Prix Series (drugi zostanie rozegrany końcem sierpnia w rosyjskim Kazaniu) odbył się w dniach 29-30 czerwca br. w miejscowości Marcoussis, na terenie Centre Technique National du Rugby - wspaniałego kompleksu szkoleniowego reprezentacji Francji.
 
Pierwszego dnia mistrzostw Polki spotkały się z reprezentacją Walii, Irlandii i Szkocji. Ostatecznie nasza kadra wyszła z grupy z 4. miejsca. Poniżej prezentujemy wyniki grupowych meczów Polek.
 
Polska - Walia 14:15 
Na mecz z Walią Polki wyszły mocno skoncentrowane, co było widać szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Po przyłożeniach Hanny Maliszewskiej i Anny Klichowskiej oraz skutecznych podwyższeniach kapitan, Karoliny Jaszczyszyn, nasza reprezentacja miała sporą kontrolę nad przebiegiem tej części meczu. Sytuacja diametralnie zmieniła się w drugiej połowie, kiedy to Walijki, wykorzystując błędy Polek w obronie, w bardzo krótkim czasie odpowiedziały dwoma przyłożeniami. O losach tego spotkania zdecydowało przyłożenie Walijek w ostatnich sekundach meczu.
Punkty: Hanna Maliszewska (5 pkt), Anna Klichowska (5 pkt), Karolina Jaszczyszyn (4 pkt)
 
Polska – Irlandia 0:44
Po minimalnej porażce ze znakomitym zespołem, jakim jest Walia, Polki miały ogromny apetyt na zwycięstwo. Niestety reprezentacja Irlandii jest w tym momencie drużyną o klasę lepszą. Zajmuje 10 miejsce w klasyfikacji World Series, walczy jak równy z równym z drużynami tj. Nową Zelandią czy Australią. Mecz z Irlandią był dla Polek cenną lekcją, a wysoka przegrana potwierdziła znakomitą formę Irlandek w tym turnieju.
 
Polska – Szkocja 7:21
Na mecz ze Szkocją Polki wyszły w osłabionym składzie. Kontuzji, podczas meczu z Irlandią, doznała bowiem Anna Klichowska, podstawowa zawodniczka pierwszego składu kadry Janusza Urbanowicza. Podczas meczu ze Szkocją Polki doznały kolejnej straty kadrowej. Z boiska została zabrana Julianna Schuster. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:21 dla Szkotek.
Punkty: Hanna Maliszewska (5 pkt), Karolina Jaszczyszyn (2 pkt)
 
Polska - Niemcy 19:0
Polki wyszły z grupy z 4 miejsca i w meczu o Bowl spotkały się z reprezentacją Niemiec. Skuteczna obrona i poukładany atak pozwolił Polkom na zdobycie trzech przyłożeń i dwóch podwyższeń. Mecz zakończył się wynikiem 19:0 dla Polski, dzięki czemu kadra Janusza Urbanowicza mogła powalczyć o Challenge Trophy!
Punkty:  Katarzyna Paszczyk (10 pkt), Marta Nowosz (5 pkt), Karolina Jaszczyszyn (4 pkt)
 
Polska - Włochy 5:19
W meczu o 9 miejsce nasza reprezentacja stanęła naprzeciw drużyny z Włoch. Z Włoszkami Polki walczyły w połowie czerwca podczas półfinału Roma Sevens. Wówczas nasz rugbystki pokonały kadrę Włoch i awansowały do finału tego turnieju. Tym razem zmiany kadrowe w drużynie przeciwniczek dały się mocno we znaki i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 5:19 dla Włoszek.
Punkty: Natalia Pamięta (5 pkt)
 
Pierwszy cykl Grand Prix Series we Francji był dla naszej kadry cennym doświadczeniem, które drużyna po wyciągnięciu wniosków przekuła w motywację do dalszych przygotowań.
 
Marcelina Falkiewicz
 
GPS7: Panie na X, panowie na IX Kolorowe rugby na Krakow Rugby Festival
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Budowlani Łódź SA 0 0
2 MKS Ogniwo Sopot 0 0
3 MKS Pogoń Siedlce 0 0
4 RC Lechia Gdańsk 0 0
5 RC Orkan Sochaczew 0 0
6 KS Budowlani Lublin 0 0
7 OKS Skra Warszawa 0 0
8 RzKS Juvenia Kraków 0 0
9 RC Arka Gdynia 0 0
10 KS Budowlani Łódź 0 0