banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

W-MOZR: Boisko z Budżetu Obywatelskietgo24.10.2018

 
Po założeniu Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby w Olsztynie odzyskaliśmy stadion rugby, pamiętający Dragonów. Przy wsparciu mieszkańców i klubów sportowych oczyściliśmy stadion i serce nerwowo zabiło. Przypomniały się czasy ligowe. 
 
Postanowiłem z Przemysławem Andrzejewskim odbudować stadion. Pokazaliśmy, że możemy skonsolidować środowisko sportowe. Zaprosiliśmy do projektu futbol amerykański i kobiecą piłkę nożną. Zaproszenie przyjęli więc napisaliśmy projekt do VI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wystartowaliśmy w konkursie o 300 tyś złotych na budowę płyty z drenażem, zraszaczami i murawą, 1km ogrodzenia, bramy wjazdowej oraz przyłącza energetycznego. Wystartowaliśmy ze zbieraniem podpisów. W krótkim czasie zebraliśmy ich około 3 tysiące. Wspierał nas i nasze kluby rugby boks, piłka nożna, MMA, siatkówka, judo, sporty powietrzne, piłka ręczna, olimpijczycy i inne osoby publiczne oraz zespoły muzyczne. 
 
W tegorocznym głosowaniu Mieszkańcy Olsztyna zdecydowali o wprowadzeniu do uchwały budżetowej na 2019 rok naszego projektu. Zintegrowaliśmy cały świat sportowy, zdobyliśmy pieniądze i odbudowujemy swój dom. W dniu 23 października br. podczas konferencji, z rąk Prezydent Olsztyna Piotra Grzymowicza, odebrałem wspólnie z prezesem Rugby Team Olsztyn Przemysławem Andrzejewskim informację o nominacji i zwycięstwie projektu na stadion rugby przy ul. Gietkowskiej w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim.
 
To pierwszy etap, czekają nas budowa płyty, ekologicznej czerpni wody do podlewania murawy i trybuny, ale to też początek naszych planów. Działamy i umacniamy rugby w regionie. 
 
Henryk Pach             
Prezes WMOZR w Olsztynie
 
Trójmiejska młodzież grała w Pradze Zaproszenie na United World Games 2019
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 04.04.2019 - 05.04.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 1 5
2 Budowlani Łódź SA 1 5
3 MKS Pogoń Siedlce 1 5
4 RC Lechia Gdańsk 1 5
5 KS Budowlani Lublin 1 4
6 RC Orkan Sochaczew 1 1
7 OKS Skra Warszawa 1 1
8 RzKS Juvenia Kraków 1 0
9 KS Budowlani Łódź 1 0
10 RC Arka Gdynia 1 0