POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

WRSS: London 705.06.2018

 
Rozegrany w dniach 02-03 czerwca br. turniej London Sevens to dziewiąta impreza cyklu HSBC World Rugby Sevens Series. W Anglii, tak jak w poprzednich imprezach w Hong Kongu i Singapurze, zwyciężyła drużyna Fiji pokonując w finale Południową Afrykę 21:17 (7:7) i umacniając prowadzenie w World Rugby Sevens Series. Tylko ta dwójka będzie liczyła się w walce o zwycięstwo w sezonie 2017/2018. 
 
Rozgrywki mężczyzn składają się w tym sezonie z dziesięciu imprez, ostatnia odbędzie się w Paryżu w dniach 09-10 czerwca 2018.
 
Grupa A: 1.Fiji; 2.Nowa Zelandia; 3.Argentyna; 4.Szkocja 
Grupa B: 1.Australia; 2.Irlandia; 3.Walia; 4.Hiszpania 
Grupa C: 1.USA; 2.Anglia; 3.Kenia; 4.Francja
Grupa D: 1.Południowa Afryka; 2.Kanada; 3.Rosja; 4.Samoa
Ćwierćfinały: Fiji v Kanada 40:7; USA v Irlandia 12:22; Południowa Afryka v Nowa Zelandia 14:05; Australia v Anglia 17:21
Półfinały: Fiji v Irlandia 38:12; Południowa Afryka v Anglia 29:19
Mecz o III miejsce: Irlandia v Anglia 21:19
Finał: Fiji v Południowa Afryka 21:17 (7:7)
 
Klasyfikacja London 7's: 1.Fiji 22 pkt; 2. Południowa Afryka 19; 3.Irlandia 17; 4.Anglia 15; 5.Nowa Zelandia 13; 6.USA 12; 7.Australia 10; 8.Kanada 10; 9.Kenia 8; 10.Walia 7; 11.Argentyna 5; 12.Rosja 5; 13.Samoa 3; 14.Szkocja 2; 15.Francja 1; 16.Hiszpania 1.
 
Klasyfikacja po 9 turniejach: 1.Fiji 167 pkt.; 2.Południowa Afryka 160; 3.Nowa Zelandia 135; 4.Australia 118; 5.USA 105; 6.Anglia 103; 7.Kenia 101; 8.Argentyna 97; 9.Kanada 61; 10.Samoa 58; 11.Szkocja 53; 12.Francja 48; 13.Hiszpania 46; 14.Walia 42; 15.Rosja 25; 16.Irlandia 17; 17.Papua Nowa Gwinea 6; 18.Uganda 4; 19.Japonia 3; 20.Urugwaj 2; 21.Korea Południowa 1. 
 
Zdjęcia www.worldrugby.org 
 
Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 22 Test umiejętności w rugby
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Men 2019
Moskwa, 22.06.2019 - 23.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1