POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Warmińsko-Mazurskie: Turniej półfinałowy SLRT22.05.2019

 
W dniu 09 maja br. na boisku Szkoły Podstawowej nr 29 w Olsztynie odbył się półfinałowy turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag w województwie warmińsko-mazurskim.
 
Od tego roku program „Upowszechniana sportu dzieci i młodzieży” powiększył swój zasięg terytorialny o kolejne województwa, m.in. o warmińsko-mazurskie. W tym województwie rugby nie jest nowością co na pewno przełoży się na zainteresowanie młodzieży ministerialnym programem. W związku iż program w warmińsko-mazurskim jest wdrażany pilotażowo na specjalnie zaproszenie gospodarzy w turnieju uczestniczyły drużyny z Podlasia, które w programie działają już praktycznie od 2017 roku. Formuła turnieju pozwoliła na rozegranie meczy w dwóch kategoriach, w których bezpośredni awans do finałów ogólnopolskich w Warszawie uzyskały drużyny:
Klasy IV: SP Nidzica - nauczyciel Jarosław Kosobucki
Klasy V: SP 29 Olsztyn - nauczyciel Piotr Bawół
 
Gospodarze czyli Szkoła Podstawowa nr 29 z Olsztyna doskonale spisali się w roli organizatora dzięki czemu każdy z uczestników był usatysfakcjonowany zawodami. Poziom gry i kultury na boisku również stał na wysokim poziomie co cieszy niezmiernie i dobrze wróży na przyszłość. 
 
Artur Sulima
 
Podlaskie: Turniej półfinałowy SLRT W Sopocie rozegrano II Amber Cup
Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot    
2 Budowlani Łódź SA    
3 MKS Pogoń Siedlce    
4 OKS Skra Warszawa    
5 KS Budowlani Lublin    
6 RC Orkan Sochaczew    
7 RzKS Juvenia Kraków    
8 KS Budowlani Łódź - wycofali się z rozgrywek    
9 RC Lechia Gdańsk    
10 RC Arka Gdynia