banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Warsaw Rugby Festival 201928.05.2019

 
W dniach 25-26 maja br. na obiekcie warszawskiej Skry odbyła się 23 edycja Warsaw Rugby Festival organizowanego przez Frogs & Co Warszawa, dzień wcześniej goście zostali przywitani w pubie.
 
W turnieju zagrało ponad 300 zawodników i zawodniczek zgrupowanych w 20 drużynach z 8 państw. Ale turniej to dla Frogsów nie tylko okazja do spotkania z drużynami z całego świata, ale również wsparcie organizacji charytatywnych: Platformy Równych Szans (organizacja non-profit wspierająca dzieci urodzone w ubóstwie lub w środowiskach dysfunkcyjnych) oraz Fundacji Prometeusz dla Seniorów (pomaga starszym mieszkańcom Warszawy). Przeznaczane są na to zyski z turnieju oraz dochód z licytacji koszulek meczowych.
 
W Turnieju 10’s Mężczyzn pierwszego dnia rozegrano mecze eliminacyjne w dwóch grupach, a drugiego ćwierćfinały, półfinały i finały o Cup (miejsca 1-4), Plate (5-8) i Bowl (9-12). W meczu finałowym Piranhas (Francja) pokonali Belfast HSFP RFC (Irlandia) 19:12, a III miejsce zdobyli Arlechinii Bucuresti (Rumunia) pokonując Lemon’s Team (Włochy) 15:7. Poniżej kolejność końcowa:
01.Houilles & Carrieres sur Seine Piranhas (Francja) - Cup
02.Belfast HSFP RFC (Irlandia)
03.Arlechinii Bucuresti (Rumunia)
04.Lemon’s Team (Włochy)
05.Akuma Barbarians (międzynarodoowy) - Plate
06.Irish Vet Students of Warsaw (Irlandia)
07.Egham Hollowegians (Anglia)
08.Emirates Flying Muppets (Emiraty Arabskie)
09.Warsaw Frogs I - Bowl
10.Warsaw Frogs II
11.The Magnificent Men of Swaffham (Anglia)
12.Kiel Rugby (Niemcy) - Wooden Spoon
 
W Turnieju 7’s Kobiet rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”, a zwycięzców wyłoniła tabela, Barnes Bears (Anglia) wygrały przed Legia Rugby Warszawa i Black Roses Exiles. Poniżej kolejność końcowa:
01.Barnes Bears (Anglia)
02.Legia Rugby Warszawa
03.Black Roses Exiles
04.Barnes Geese (Anglia)
05.AWF Syrenki Warszawa
06.Budowlane Łódź
07.Flota Gdynia
08.Kiel Rugby Ladies (Niemcy)
 
Zdjęcia: Tadeusz Kostecki
 
GPJ7: Juvenia najlepsza w Polsce I liga: Półfinały, finały, mecze o utrzymanie i awans
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Juvenia Kraków Ogniwo Sopot

Transmisja z meczu Ekstraligi
Kraków, 20.10.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 6 28
2 MKS Ogniwo Sopot 6 25
3 RzKS Juvenia Kraków 5 20
4 Pogoń Awenta Siedlce 5 15
5 RC Orkan Sochaczew 5 13
6 RC Lechia Gdańsk 6 11
7 OKS Skra Warszawa 5 6
8 RC Arka Gdynia 5 1
9 KS Budowlani Lublin 5 0