POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Weekend z rugby 01-02.09.201830.08.2018

 
W najbliższy weekend zostanie rozegrany drugi i zarazem ostatni turnieje Womens Grand Prix Series czyli Mistrzostw Europy 7 kobiet z udziałem naszej reprezantacji narodowej. Turniej będzie transmitowany na RugbyEuropeTV. Przedstawiamy godziny rozpoczęcia meczów eliminacyjnych w pierwszych dniach imprezy.
 
01-02.09.2018 - Mistrzostwa Europy 7 : WGPS - Kazań (Rosja)
Reprezentacja Polski Kobiet, mecze eliminacyjne grupy C:
godz. 09:44 : Irlandia v Polska
godz. 12:58 : Anglia v Polska
godz. 15:50 : Włochy v Polska
 
 
Na krajowych boiskach rozpoczyna się II Faza rozgrywek Ekstraligi, do finałowej szóstki awansowały po trzy najlepsze zespoły z grup A i B. Mecze z przeciwnikami ze swojej grupy eliminacyjnej zostały już uwzględnione w ligowej tabeli, do rozegrania pozostały mecze z trzema rywalami z grupy przeciwnej. W meczu Pogoni z Orkanem nastąpiła zmiana gospodarza, pierwszy mecz zamiast w Siedlcach zostanie rozegrany w Sochaczewie.
W I lidze pierwsza z dwóch pozostałych kolejek Fazy zasadniczej, a następnie Faza finałowa z udziałem trzech najlepszych drużyn z ligowej tabeli.
Natomiast rozgrywki II ligi są dokładnie na półmetku, pięć kolejek zostało rozegranych i pięć rewanżowych zostało do rozegrania.
 
01-02.09.2018 - Ekstraliga - Faza II - Grupa Mistrzowska - Kolejka I
RC Lechia Gdańsk v MKS Ogniwo Sopot (sobota, godz. 15.00; Kompleks Sportowy, Al. Grunwaldzka 244; sędziują: Reks, Macoń, Jastrzębski)
Whizz RC Orkan Sochaczew v MKS Pogoń Awenta Siedlce (sobota, godz. 16.00; Boisko MOSiR, ul. Warszawska 80; sędziują: Kasperek, Pantoł, Bejm)
Master Pharm Budowlani SA Łódź v KS Budowlani Lublin (niedziela, godz. 15.00; Stadion Miejski, Al. Unii Lubelskiej 2; sędziują: Szczepański, Czerwiowski, Malesa)
 
01.09.2018 - I liga - Kolejka IX
Sparta Jarocin v Legia Warszawa (godz. 16.00; Boisko boczne Jarocin Sport, ul. Maratońska 29; sędziuje: Pawlik)
Wataha RC Zielona Góra v Arka Rumia (godz. 16.00; Stadion Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Wyspiańskiego 58; sędziuje: Wilk)
Rugby Ruda Śląska v AZS AWF Warszawa (godz. 17.00; Burloch Arena, ul. Bytomska 15; sędziuje: Bedyński)
 
01-02.09.2018 - II liga - VI kolejka
Chaos Poznań v Miedziowi Lubin (sobota, godz. 13.00; Stadion POSiR, ul. Warmińska 1; sędziuje: Piaskowski)
Unia Brześć/Terespol v Alfa Bydgoszcz (sobota, godz. 17.00; Stadion Miejski, ul. Wojska Polskiego 217; sędziuje: Malesa)
Mazovia Mińsk Mazowiecki v Rugby Białystok (niedziela, godz. 17.00; Stadion Sportowy, ul. Budowlana 2A; sędziuje: Pantoł)
 
Sobota z Ekstraligą 25.08.2018 Budowlani Łódź: Zaproszenie na 50-lecie
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Szwajcaria Polska

Rugby Europe Trophy
Yverdon-les-Bains, 23.11.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1