POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Weekend z rugby 13-14.10.201811.10.2018

 
W najbliższy weekend zobaczymy rugby zdecydowanie w męskim (choć nie do końca) wydaniu i na wszystkich poziomach od mini żaków do Ekstraligi.

W najwyższej lidze „mecz prawdy” w Łodzi, Budowlani SA, obrońcy tytułu przegrali dwa mecze z Ogniwem Sopot i Pogonią Siedlce, a więc ewentualna druga porażka z zespołem z Wybrzeża może ich zrzucić na trzecią pozycję w tabeli. 
W I lidze rozpocznie się runda rewanżowa Fazy finałowej, Sparta Jarocin musi wygrać w Zielonej Górze z Watahą żeby zagrać z Arką Rumia o mistrzostwo. 
Najciekawszy mecz II ligi będzie Lubinie gdzie Miedziowi mają ostatnią szansę żeby jeszcze liczyć się w walce o mistrzostwo, zadanie nie jest łatwe bo najpierw trzeba pokonać Alfę, lidera z Bydgoszczy, a potem liczyć na jego „potknięcie” w ostatniej kolejce.
 
We Wrocławiu zostanie rozegrany drugi z sześciu planowanych jesienią turniejów o Puchar Polski Rugby 7, pierwszy wygrali broniący trofeum rugbiści Posnanii Poznań.
 
Rugby młodzieżowe będą stały pod znakiem siódemek, pierwsze turniej Grand Prix rozegrają juniorzy U18 w Sochaczewie i kadeci U16 w Warszawie, natomiast w Lublinie, Gdańsku i Bolesławcu zostaną rozegrane turnieje półfinałowe Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. W Sopocie i Bolesławcu odbędą się dwa kolejne Regionalne Turnieje Dzieci i Młodzieży, sopocki turniej nosi imię Waldemara Zajczonko, rugbisty, który zginął w Gdyni w grudniu 1970. Zapraszamy na stadiony!
 
 
13-14.10.2018 - Ekstraliga - Faza II - Grupa Mistrzowska - Kolejka V 
Master Pharm Budowlani SA Łódź v MKS Ogniwo Sopot (sobota, godz. 15.00; Reks, Pawlik, Malesa)
RC Lechia Gdańsk v MKS Pogoń Awenta Siedlce (sobota, godz. 15.00; Jasiński, Bedyński, Macoń)
KS Budowlani Lublin v Whizz RC Orkan Sochaczew (niedziela, godz. 12.00; Reks, Pawlik)

13.10.2018 - Test mecz Ekstraligi
OKS Skra Warszawa v RzKS Juvenia Kraków (godz. 14.00, stadion Skry, Wawelska 5)
 
13.10.2018 - I liga - XIV Kolejka
Grupa Mistrzowska 3-1
Wataha Zielona Góra v Sparta Jarocin (godz. 15.00; Szczepański)
Grupa Trophy 6-4
Legia Warszawa v AZS AWF Warszawa (godz. 12.00; Jastrzębski)
 
14.10.2018 - II liga - IX kolejka
Mazovia Mińsk Mazowiecki v Unia Brześć/Terespol (godz. 14.00; Wilk)
Miedziowi Lubin v Alfa Bydgoszcz (godz. 15.00; Piaskowski)
Chaos Poznań v Rugby Białystok (przełożony na 20.10.2018)  
 
13.10.2018 : II Turniej Pucharu Polski Rugby 7, Wrocław
godz. 10.30, Stadion Sportowy "Lotnicza", ul. Lotnicza 72 (Sędzia główny i turniejowy- Piaskowski; Sędzia turniejowy- Ingarden, Wilk)
 
14.10.2018 : MPJ U18 Rugby 7 I Turniej Grand Prix, Sochaczew
godz. 11.00, boisko OSiR, ul. Warszawska 80, Sędzia główny i turniejowy- Jasiński; Sędzia turniejowy- Ingarden
 
14.10.2018 : MPK U16 Rugby 7 I Turniej Grand Prix, Warszawa
godz. 10.00, boisko AWF, ul. Marymoncka 34, Sędzia główny i turniejowy- Bejm; Sędzia turniejowy- Szczepański, Malesa
 
13.10.2018 : MMM, turniej półfinałowy Strefy B, Lublin
godz. 11.00, boisko Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Magnoliowa 8 
Województwa: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, podlaskie
 
14.10.2018 : MMM, turniej półfinałowy Strefy A, Gdańsk
Województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, zachodnio-pomorskie
 
14.10.2018 : MMM, turniej półfinałowy Strefy C, Bolesławiec
Województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie
 
13.10.2018, Sopot - Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży
godz. 10.00, Stadion im. Edwarda Hodury, ul. Jana z Kolna 18
 
14.10.2018, Bolesławiec - Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży
godz. 10.00, Stadion Miejski, ul. Rajska 18
 
Grand Prix Juniorów 7: Komunikat organizacyjny RTDiM: Zaproszenie do Częstochowy
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11