POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Weekend z rugby 16-19.05.201916.05.2019


Przed nami kolejny weekend bogaty w rugbowe imprezy. W Rudzie Śląskiej panie zagrają w przedostatnim turnieju Mistrzostw Polski, natomiast w Krakowie, podobny bo również przedostatni turniej rozegrają dziewczyny U16. 
Seniorzy zmierzą się w ramach Ekstraligi, będzie to już VIII, przedostatnia kolejka, natomiast w I lidze ostatnia kolejka rundy zasadniczej. 
Bartoszyce będą areną zmagań pierwszych w historii Mistrzostw Warmii i Mazur w Rugby 7, zagrają drużyny z Elbląga, Giżycka, Olsztyna i Szczytna. W Rudzie Śląskiej po zakończeniu turnieju MP Kobiet miejscowe Gryfy podejmą angielski zespół York RI RUFC.
W Łodzi i Chodakowie (Sochaczew) odbędą się spotkania półfinałowe Pucharu Polski Kadetów XV, w Sopocie Międzynarodowy Turniej Bufab Rugby Amber Cup, w kategoriach U14 i U16 zagra 6 zespołów krajowych i 10 zagranicznych (grupy i godziny spotkań na jednej z załączonych grafik), a w Krakowie XI Turniej Krakowskiego Obwarzanka czyli Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży. 
Serdecznie zapraszamy na stadiony!

18.05.2019 : VII Turniej Mistrzostw Polski Kobiet, Ruda Śląska
godz.10.00, stadion Burloch Arena, ul. Bytomska 15 (Sędzia główny i turniejowy- Bejm; Sędzia turniejowy- Pawlik)
 
18-19.05.2019 - Ekstraliga - Kolejka VIII
KS Budowlani Łódź v RC Arka Gdynia (sobota, godz. 14.00; Reks, Szczepański)
Master Pharm Budowlani SA Łódź v RzKS Juvenia Kraków (sobota, godz. 16.30; Jastrzębski, Macoń)
MKS Ogniwo Sopot v OKS Skra Warszawa (sobota, godz. 19.00; Malesa, Kamiński-Bator, Dumiak- Ukraina)
RC Lechia Gdańsk v RC Orkan Sochaczew (sobota, godz. 15.00; Kamiński-Bator, Malesa)
MKS Pogoń Awenta Siedlce v KS Budowlani Lublin (niedziela, godz. 17.30; Szczepański, Czerwiowski)
 
18-19.05.2019 - I Liga - V kolejka
Wataha RC Zielona Góra v Alfa Bydgoszcz (sobota, godz. 16.00; Wilk)
RC Legia Warszawa v RC Arka Rumia (sobota, godz. 17.00; Bedyński)
AZS AWF Warszawa v RK Sparta Jarocin (niedziela, godz. 13.00; Piaskowski)
 
18.05.2019 : Mistrzostwa Warmii i Mazur w Rugby 7, Bartoszyce
godz. 11.00, Stadion Miejski, ul. Sportowa 10

18.05.2019 : Towarzyski mecz seniorów, Ruda Śląska
godz. 17.00, KS Rugby Ruda Śląska v York RI RUFC (Anglia), Burloch Arena, ul. Bytomska 15
 
18.05.2019 : V Turniej Mistrzostw Polski Kobiet 7 U16, Kraków
godz. 10.00, Stadion Juvenii, ul. Na Błoniach 7, Sędzia główny i turniejowy- Ingarden.
 
16, 19.05.2019 : Półfinały Pucharu Polski Kadetów
Orkan Sochaczew v Juvenia Kraków (czwartek, godz. 16.00; Reks) - mecz w Chodakowie
KS Budowlani Łódź v Skra Warszawa (niedziela, godz. 11.00; Pawlik)
 
17-18.05.2019 : Międzynarodowy Turniej Bufab Rugby Amber Cup, Sopot
godz. 9.00 - 17.00 (sobota), kategorie U14 i U16
godz. 9.00 - 16.00 (niedziela), boisko Ogniwa Sopot
 
19.05.2019 : XI Turniej Krakowskiego Obwarzanka, RTDiM, Kraków
Organizator Juvenia Kraków, godz. 10.30

PPR7: Zaproszenie do Bytomia Zgłoszenia do III Turnieju GP7 Juniorów i Kadetów
Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot    
2 Budowlani Łódź SA    
3 MKS Pogoń Siedlce    
4 OKS Skra Warszawa    
5 KS Budowlani Lublin    
6 RC Orkan Sochaczew    
7 RzKS Juvenia Kraków    
8 KS Budowlani Łódź - wycofali się z rozgrywek    
9 RC Lechia Gdańsk    
10 RC Arka Gdynia