POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.289.790 liczba odwiedzin od
01.01.2014

World Rugby Awards 201727.11.2017

 
Ceremonia wręczenia World Rugby Awards 2017 odbyła się w niedzielę, 26 listopada br. w Salle des Etoiles Monte Carlo Sporting Club (Monako). Beauden Barrett (zdjęcie 01) z Nowej Zelandii został ponownie uznany za Zawodnika Roku (drugi raz w historii, pierwszym był Richie McCaw w latach 2009-2010), a jego rodaczka, Portia Woodman (02) została Zawodniczką Roku (oboje na zdjęciu 01). Barrett jest szóstym z kolei All Blacks laureatem tej prestiżowej nagrody, poprzednio zdobywali ją Daniel Carter (2012 i 2015), Kieran Read (2013), Brodie Retallick (2014) i on sam w ubiegłym roku. Ceremonia odbyła się pod honorowym patronatem księżnej Cherlene, w uroczystości wziął też udział książę Albert II (02). Pełna lista nagrodzonych:
 
World Rugby Zawodnik Roku - Beauden Barrett (03), Nowa Zelandia
World Rugby Zawodniczka Roku - Portia Woodman (04), Nowa Zelandia
World Rugby Drużyna Roku - Nowa Zelandia Women XV (05)
World Rugby Trener Roku - Eddie Jones (06), Anglia
World Rugby Debiutant Roku - Rieko Ioane (07), Nowa Zelandia
World Rugby i HSBC Zawodnik Roku 7 - Perry Baker (08), USA
World Rugby i HSBC Zawodniczka Roku 7 - Michaela Blyde (09), Nowa Zelandia
World Rugby Sędzia Roku - Joy Neville (10), Irlandia
Nagroda Vernona Pugh’a za wybitne zasługi - Marcel Martin (11), pośmiertnie, Francja /działacz rugby przez 50 lat/
Nagroda za charakter - Eduardo "Coco" Oderigo (12), Argentyna /resocjalizacja więźniów poprzez rugby/
IRPA (International Rugby Players Association) Specjalne wyróżnienia - Richie McCaw (13), Nowa Zelandia i Rachael Burford (14), Anglia
IRPA Przyłożenie Roku - Joaquin Tuculet (15), Argentyna (przeciwko Anglii)
 
Zdjęcia World Rugby
 
Medale krajowych rozgrywek 2017 Szkolenie sędziów oraz kandydatów - jesień 2017

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 4 20
2 RC Orkan Sochaczew
5 11
3 RC Arka Gdynia 3 9
4 RC Lechia Gdańsk 3 9
5 KS Budowlani Łódź 5 0
  Grupa B    
1 KS Budowlani Lublin 4 16 
2 MKS Pogoń Siedlce 3 14 
3 MKS Ogniwo Sopot 2 10 
4 OKS Skra Warszawa 4
5 RzKS Juvenia Kraków 5

 Wyniki

9.289.790 liczba odwiedzin od
01.01.2014