POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

World Rugby Awards 201727.11.2017

 
Ceremonia wręczenia World Rugby Awards 2017 odbyła się w niedzielę, 26 listopada br. w Salle des Etoiles Monte Carlo Sporting Club (Monako). Beauden Barrett (zdjęcie 01) z Nowej Zelandii został ponownie uznany za Zawodnika Roku (drugi raz w historii, pierwszym był Richie McCaw w latach 2009-2010), a jego rodaczka, Portia Woodman (02) została Zawodniczką Roku (oboje na zdjęciu 01). Barrett jest szóstym z kolei All Blacks laureatem tej prestiżowej nagrody, poprzednio zdobywali ją Daniel Carter (2012 i 2015), Kieran Read (2013), Brodie Retallick (2014) i on sam w ubiegłym roku. Ceremonia odbyła się pod honorowym patronatem księżnej Cherlene, w uroczystości wziął też udział książę Albert II (02). Pełna lista nagrodzonych:
 
World Rugby Zawodnik Roku - Beauden Barrett (03), Nowa Zelandia
World Rugby Zawodniczka Roku - Portia Woodman (04), Nowa Zelandia
World Rugby Drużyna Roku - Nowa Zelandia Women XV (05)
World Rugby Trener Roku - Eddie Jones (06), Anglia
World Rugby Debiutant Roku - Rieko Ioane (07), Nowa Zelandia
World Rugby i HSBC Zawodnik Roku 7 - Perry Baker (08), USA
World Rugby i HSBC Zawodniczka Roku 7 - Michaela Blyde (09), Nowa Zelandia
World Rugby Sędzia Roku - Joy Neville (10), Irlandia
Nagroda Vernona Pugh’a za wybitne zasługi - Marcel Martin (11), pośmiertnie, Francja /działacz rugby przez 50 lat/
Nagroda za charakter - Eduardo "Coco" Oderigo (12), Argentyna /resocjalizacja więźniów poprzez rugby/
IRPA (International Rugby Players Association) Specjalne wyróżnienia - Richie McCaw (13), Nowa Zelandia i Rachael Burford (14), Anglia
IRPA Przyłożenie Roku - Joaquin Tuculet (15), Argentyna (przeciwko Anglii)
 
Zdjęcia World Rugby
 
Medale krajowych rozgrywek 2017 Szkolenie sędziów oraz kandydatów - jesień 2017
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11