POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Współpraca PZR z Harlequins i London Irish14.09.2018

 
W dniach 03-04 września br. w Londynie przebywała delegacja Polskiego Związku Rugby w składzie Bartosz Ryś (członek zarządu, szef komisji Rugby Poland Exiles), Duaine Lindsay (trener reprezentacji Polski) oraz Krzysztof Czajka (Sekretarz Generalny PZR).
 
W poniedziałek, 03 września br. delegacja odbyła spotkanie robocze z szefem rekrutacji Harlequins Londyn, Edem Spokesem oraz Adamem Jonesem, trenerem asystentem. Spotkanie dotyczyło współpracy pomiędzy klubem Premiership i Polskim Związkiem Rugby w zakresie szkolenia młodzieży, stażów trenerskich oraz obozów szkoleniowych. Po spotkaniu wszyscy wspólnie obejrzeli debiut kapitana reprezentanta Polski - Piotra Zeszutka w rezerwach Harlequins Londyn.
 
We wtorek, 04 września br. doszło do kilkugodzinnego spotkania z szefami pionu sportowego London Irish. Grającą w Championship drużynę reprezentowali Dyrektor Sportowy - Decan Kidney, główny trener Irish - Les Kiss oraz szef Akademii London Irish - Patrick O’Grady. Również tutaj zainicjowano współpracę pomiędzy Klubem i Związkiem w zakresie szkolenia młodzieży oraz trenerów. Ponadto akcji reprezentacji młodzieżowych, współpracy w zakresie tworzenia oraz zarządzania strukturami rugby zarówno sportowymi jak i organizacyjnymi. Integralną częścią spotkania był udział w sesji treningowej pierwszej drużyny London Irish, podczas której Kidney i Kiss dzielili się swoją wiedzą z trenerem Lindsayem.
 
Oba spotkania w Londynie miały charakter roboczy i jak deklarują wszystkie strony, zainicjowały długotrwałą współpracę pomiędzy klubami, a Polskim Związkiem Rugby. W efekcie już wkrótce zostaną podpisane listy intencyjne pomiędzy stronami, a za kilka miesięcy pierwsi polscy młodzi zawodnicy, wskazani przez trenerów kadr młodzieżowych wyjadą na testy do angielskich klubów.
 
Ponadto, współpracująca od 2 lat z Polonią, komisja Rugby Poland Exiles spotkała się z londyńskimi współpracownikami i przedstawicielami polonijnego biznesu, którzy wspierają trenerów kadr w poszukiwaniu talentów polskiego pochodzenia na Wyspach.  Wszystkich, którzy chcą pomóc w obecności polskiego rugby na Wyspach Brytyjskich prosimy o kontakt mailowy na adres: contact@rugbypoland.pl 
 
Bartosz Ryś
 
PPR7: Wstępny kalendarz rundy jesiennej U20: Fiji zwyciężyło w WR Trophy
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11