POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Rugby21.03.2016


Kilka lat temu pasjonaci zrzeszeni w #rugbyunited* wpadli na pomysł wprowadzenia do kalendarza „Międzynarodowego Dnia Rugby”, którego data została wyznaczona na czwartą sobotę marca.
 
U nas ta inicjatywa dotarła dwa lata temu, jedną z pierwszych imprez organizowanych pod tym hasłem był. I Wiosenny Międzynarodowy Turniej Kobiet w Rugby 7. W ubiegłym roku imprez było znacznie więcej, najważniejsze to mecz reprezentacji juniorów na Mistrzostwach Europy, komplet rozgrywek Ekstraligi, zaległy mecz I ligi i szereg mniejszych, ale równie mocno zaangażowanych inicjatyw. 
 
Tegoroczny „Międzynarodowy Dzień Rugby” wypada 26 marca w Wielką Sobotę, okazja jest więc podwójna, święta Wielkanocne jak żadne inne kojarzone są z rugby chociażby za sprawą „jajka”. Inicjatywę popiera Zarząd Polskiego Związku Rugby i stowarzyszenie Barbarians Polska. 
 
Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach „Międzynarodowego Dniu Rugby”, przyjdźcie całymi rodzinami, grajcie w rugby lub dopingujcie, ważne abyśmy wspólnie świętowali ten wyjątkowy dzień. A jeżeli w Waszym mieście nie ma meczu? To nie problem, zbierzcie przyjaciół i obejrzyjcie mecz na video, nie macie płyt to obejrzyjcie mecz w internecie, a jak nie macie internetu... to pozostaje tylko jedno, sami zagrajcie w rugby! 
 
Czekamy na zgłoszenia imprez w Waszym mieście tych dużych i małych, ich wykaz opublikujemy we czwartek na stronie www.pzrugby.pl   
 
* #rugbyunited to inicjatywa, zrzeszająca miłośników rugby z różnych środowisk, która powstała na twitterze jako środek komunikacji angielskich kibiców. Dzięki pasji i zaangażowaniu twórców rozrosła się do imponujących rozmiarów. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych i najlepszym rugbowym kanałem na twitterze zrzeszającym kibiców, kluby i zawodników rugby całego świata.
 
Pierwsze Husarze Rugby rozdane! Mińsk Mazowiecki: Otwarcie boiska do rugby
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1