Kto wygra Rugby Europe Trophy 2016/2017?

Wszystkich głosów 311

5.949.498 liczba odwiedzin od
01.01.2014

7: GPS Gdynia - dzień pierwszy16.07.2016

Reprezentacja Polski w Rugby 7 uczestniczy w trzecim, ostatnim turnieju Mistrzostw Europy rozgrywanym w dniach 16-17 lipca br. w Gdyni, startuje dwanaście drużyn w tym dwie reprezentujące Wielką Brytanię.

Pierwszego dnia turnieju, w fazie grupowej drużyny zostały podzielone na trzy grupy, nasza reprezentacja rozstawiona w grupie B spotkała się z Francją, Wielką Brytanią 2 czyli GB Lions i Gruzją.
Przed meczem z Francją minutą ciszy uczczono ofiary z Nicei. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Polaków, ale następnie punktowali Francuzi, po zmianie stron gospodarze zagrali dużo lepiej i mecz się wyrównał, najlepiej podkreśla to jej wynik 14:14. W następnym meczu z GB Lions reprezentacja Polski remisowała do przerwy 14:14, tym razem doświadczony przeciwnik wygrał drugą odsłonę i mecz zakończył się wynikiem 14:34. W ostatnim, najsłabszym występie w eliminacjach Biało-Czerwoni przegrali z Gruzją.

Eliminacje
Polska v Francja 19:40 (5:26)
Punkty: Robert Bosiacki 5 (P), Radosław Rakowski 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Dawid Plichta 2 (pd), Daniel Gdula 2 (pd).
Polska v GB Lions 34:14 (14:14)
Punkty: Szymon Sirocki 5 (P), Marek Przychocki 5 (P), Mateusz Plichta 4 (2pd).
Polska v Gruzja 0:45 (0:14)
Kolejność w grupie B: 1.GB Lions; 2.Francja; 3.Gruzja; 4.Polska.

Nasza reprezentacja zajęła czwarte miejsce w grupie B i drugi dzień turnieju rozpocznie od spotkania półfinałowego Bowl z Belgią.

Reprezentacja Polski występowała w Gdyni w następującym składzie: Mateusz Bartoszek, Robert Bosiacki, Kevin Bracik, Daniel Gdula, Michał Kępa, Dawid Plichta, Mateusz Plichta, Marek Przychocki, Radosław Rakowski, Szymon Sirocki, Grzegorz Szczepański, Piotr Wiśniewski. Trener Blikkies Groenewald.

Bilety na GPS7 Gdynia: Ostateczna lista odbiorców wejściówek 7: GPS Gdynia - dzień drugi