Arka Gdynia Mistrzem Polski!05.07.2015

Tegoroczny finał był powtórką meczu sprzed roku, ale wówczas Arka Gdynia grała z Budowlanymi Łódź o brązowy medal, a w tym roku o tytuł Mistrza Polski. Datę i godzinę meczu finałowego wyznaczyła telewizja Polsat Sport News transmitująca wydarzenie na żywo.

Już w 2 minucie Dawid Banaszek celnie egzekwował karnego zapewniając Arce prowadzenie 3:0, ale w 10 minucie Teimuraz Sokhadze wyrównał na 3:3. Po wznowieniu Rafał Kwiatkowski kopnął piłkę na pole punktowe, a pierwszym który jej dotknął był Szymon Sirocki, Arka objęła prowadzenie 8:3 gdyż Banaszek z ostrego konta nie wykorzystał podwyższenia. Sokhadze w 15 minucie zmniejszył dystans po karnym na 8:6, jednak po kolejnych trzech minutach Banaszek zwiększył przewagę na 11:6. W 26 minucie po przekopie Łukasza Szostka piłkę zebrał Sirocki i zdobył swoje drugie przyłożenie, a Banaszek podwyższył na 18:6. Sokhadze w 33 minucie celnie kopnął karnego na 18:9 ustalając wynik pierwszej połowy. Konto punktowe w drugiej odsłonie otworzył Banaszek kopiąc celnie drop-gola w 50 minucie na 21:9. Sokhadze w 55 minucie zmniejszył po karnym dystans na 21:12. W 66 i 71 minucie Banaszek miał szanse na zmianę wyniku, ale oba kopy na bramkę były niecelne. Emocje zaczęły się w 76 minucie, przyłożenie dla Budowlanych zdobył Marek Grabowski, a po podwyższeniu Sokhadze było 21:19. W doliczonym czasie gry Banaszek kopnął karnego na 24:19 zapewniając Arce Gdynia tytuł Mistrza Polski.

RC Arka Gdynia v Master Pharm Budowlani SA Łódź 24:19 (18:9)  (sędzia główny- Tomasz Jarowicz; sędziowie liniowi- Łukasz Jasiński, Dariusz Marciniak; sędzia techniczny ławka Arki- Mirosław Szczepański; sędzia techniczny ławka Budowlanych - Grzegorz Szostek).
Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 14 (pd, 3K, DG), Szymon Sirocki 10 (2P).
Punkty dla Budowlanych: Teimuraz Sokhadze 14 (pd, 4K), Marek Grabowski 5 (P).
Żółte kartki: Craig Bachurzewski 65’ (Arka), Cyprian Majcher 65’ (Budowlani).
Arka: Craig Bachurzewski, Jacek Wojaczek, Radosław Bysewski, Oleksander Lomakin (60 Daniel Podolski), Mateusz Bartoszek, Rafał Kwiatkowski (18 Kazimierz Raszpunda, 65-75 Piotr Bojke, 75 Arkadiusz Zdunek), Władysław Grabowski, Paweł Dąbrowski, Łukasz Szostek, Dawid Banaszek, Radosław Rakowski, Rafał Szrejber, Mateusz Plichta, Szymon Sirocki, Tomasz Stępień. Trener Maciej Stachura.
Budowlani: Paweł Grabski, Kamil Bobryk, Toma Mechedlidze (50 Krzysztof Szulc), Piotr Karpiński II, Piotr Karpiński I, Cyprian Majcher, Michał Mirosz, Nika Chkhikvadze (66 Paweł Stępień), Midia Abashidze, Teimuraz Sokhadze, Dariusz Kaniowski (66 Marcin Krześniak), Marek Grabowski, Łukasz Żórawski, Maciej Orłowski (70 Mateusz Matyjak), Tomasz Kozakiewicz. Trener Przemysław Szyburski.