Irlandia: Król Grand Prix Series 2018!10.09.2018

Męska reprezentacja Irlandii po wspaniałym sezonie została koronowana na Mistrzów Europy 7 2018.

Czwarta i ostatnia runda Men's Sevens European Grand Prix Series 2018 odbyła się w tym tygodniu w Łodzi - gromadząc dwanaście najlepszych europejskich drużyn.

Po trzech poprzednich turniejach Irlandia była na szczycie z 10 punktami przewagi nad drugą w tabeli Anglią i z 12 punktami przewagi nad Rosją, obecnym posiadaczem tytułu.

Opierając się na tej samej grupie zawodników, Irlandia pokazała swój profesjonalizm, utrzymała pierwsze miejsce i zdobyła tytuł kładąc 115 przyłożeń podczas tegorocznego cyklu turniejów.

Po raz trzeci w ciągu sezonu "Zieloni" doszli do finału turnieju, a także Niemcy, które również awansowały pomimo porażki z Polską w eliminacjach.

Drużyna Irlandzka wygrała w tym sezonie trzy turnieje dominując rozgrywki, w każdym z nich w finale wygrywała z Niemcami, które zdobyły srebrne medale. Brązowe medale zdobyła Rosja chociaż grała tylko w jednym finale i to przegrała w nim z Anglią.

Medaliści Mistrzostw Europy 7 awansowały do turnieju kwalifikacyjnego World Rugby Sevens Series, który zostanie rozegrany w Hong Kongu w kwietniu 2019.

Rywalizację Grand Prix Series opuszcza Szwecja, z Mens Sevens Trophy awansuje Rumunia, która dołączy do najlepszej europejskiej dwunastki w następnym sezonie.

Źródło: Rugby Europe

PPR7: Regulamin, zgłoszenia KNK7 w "Pytaniu Na Śniadanie"