POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Polki drugie na Roma Seven20.06.2018

 
17 Turniej Roma Seven, rozgrywany w Rzymie w dniach 15-16 czerwca br., był dla podopiecznych Janusza Urbanowicza ostatnim etapem przygotowań przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Rugby 7. Grand Prix Series zostanie rozegrany w ramach dwóch turniejów we Francji i Rosji. Cieszy więc wysoka, druga lokata Polek w prestiżowym turnieju.
 
W turnieju wzięło udział sześć drużyn z całego świata. Podopieczne trenera Urbanowicza trafiły do grupy z Roma 7's (Włochy) oraz reprezentacją Kazachstanu. Polki przystępowały do turnieju osłabione brakiem kontuzjowanych Laury Abucewicz, Marii Nowackiej oraz wracającej po kontuzji Karoliny Jaszczyszyn. W ich miejsce trener Urbanowicz powołał Martę Nowosielski z Biało-Zielonych Ladies Gdańsk i Sylwię Witkowski - zawodniczkę warszawskiego AZS AWF. Wśród zawodniczek powołanych na turniej w Rzymie znalazło się sześć zawodniczek z Gdańska (Anna Klichowska, Hanna Maliszewska, Marlena Mroczyńska, Monika Pietrzak, Marta Nowosz oraz Julianna Schuster), trzy zawodniczki Black Roses Posnanii (Agnieszka Kowalczyk, Natalia Pamięta oraz Katarzyna Paszczyk), a także zwodniczka Diablic Ruda Śląska, Kinga Karlińska i wspomniana już Sylwia Witkowska z warszawskiego AZS-u.
 
Polki dobrze rozpoczęły turniej wygrywając pewnie w pierwszym meczu z miejscową drużyną Roma 7's 56:5. W drugim meczu grupowym przed reprezentantkami Polski czekał dużo bardziej wymagający przeciwnik w postaci kadry Kazachstanu. Kazaszki od początku zdominowały Polki prowadząc do przerwy 10:0. Po zmianie stron przyłożenie kontaktowe zdobyła Natalia Pamięta i gdy wydawało się już, że podopieczne trenera Urbanowicza zdołają „wrócić” do meczu zawodniczki z Kazachstanu przejęły kontrolę nad meczem zdobywając dwa kolejne przyłożenia, wygrywając ostatecznie 22:7. Tym samym reprezentantki Polski wyszły z grupy z drugiego miejsca mierząc się następnego dnia w półfinale z kadrą narodową Włoch, która podobnie jak Polki zagra w turnieju Mistrzostw Europy we Francji.
 
Polskie zawodniczki bardzo dobrze rozpoczęły półfinał obejmując prowadzenie po przyłożeniu Katarzyny Paszczyk, jednak po chwili Włoszki wyrównały i zawodniczki schodziły na przerwę przy remisie 5:5. Po zmianie stron inicjatywę przejęły Włoszki wychodząc na prowadzenie. Reprezentantki Polski potrafiły jednak szybko odzyskać kontrolę meczem. Dwa przyłożenia Katarzyny Paszczyk oraz jedno Natalii Pamięty pozwoliły wyjść im na prowadzenie. Zawodniczki z Włoch próbowały jeszcze odrobić straty zdobywając przyłożenie w ostatniej minucie spotkania, ale na odwrócenie losów meczu zabrakło już czasu. Ostatecznie Polki wygrały z 24:19, awansując tym samym do finału, w którym czekała je okazja do rewanżu za mecz grupowy z reprezentantkami Kazachstanu. W meczu z Włochami jedna z zawodniczek naszej kadry, Hanna Maliszewska po jednym ze starć doznała rany głowy, która spowodowała obfity krwotok i uniemożliwiła Hani dalszą grę. Na szczęście po szybkim szyciu nasza zawodniczka mogła wrócić do gry i wystąpić w meczu finałowym.
 
W finale Polki po raz drugi spotkały się z kadrą Kazachstanu. Pomimo zaciętej walki i zaangażowania naszych zawodniczek to Kazaszki zdobywały przyłożenia, prowadząc do przerwy 12:0. Ostatecznie nasze zawodniczki musiały uznać wyższość zawodniczek z Kazachstanu przegrywając z nimi 0:22.
 
Drugie miejsce na tak prestiżowym turnieju oraz świetna sportowa postawa stanowią dobrą zapowiedź przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy we Francji. Pierwszy Grand Prix Series zostanie rozegrany w dniach 29-30 czerwca br. we francuskim Marcoussis. Polska zagra w grupie B, gdzie zmierzy się z Irlandią, Szkocją oraz Walią.
 
Eliminacje:
Roma 7's (Włochy) v Polska 5:56 (0:35)
Punkty: Paszczyk 26, Schuster 15, Kowalczyk 5, Pietrzak 5, Pamięta 5.
Kazachstan v Polska 22:7 (10:0)
Punkty: Pamięta 5, Paszczyk 2.
 
Półfinał: Włochy v Polska 19:24 (5:5)
Punkty: Paszczyk 19, Pamięta 5.
 
Finał o I miejsce: Kazachstan v Polska 22:0 (12:0)
 
Marcelina Falkiewicz
 
RWC 2019: Niemcy v Portugalia 16:13 Zapisy na Junior Sopot Beach Rugby
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Budowlani Łódź SA 0 0
2 MKS Ogniwo Sopot 0 0
3 MKS Pogoń Siedlce 0 0
4 RC Lechia Gdańsk 0 0
5 RC Orkan Sochaczew 0 0
6 KS Budowlani Lublin 0 0
7 OKS Skra Warszawa 0 0
8 RzKS Juvenia Kraków 0 0
9 RC Arka Gdynia 0 0
10 KS Budowlani Łódź 0 0