KNK7: Sprawozdanie z Tunezji01.03.2023

W dniach 20-27 lutego br. Reprezentacja Kobiet odbyła zgrupowanie w słonecznej Tunezji (Tunis), Camp trwał 7 dni.

Zgrupowanie opierało się przede wszystkim na sparingach z reprezentacją Tunezji. Nasza kadra miała już szansę kiedyś zmierzyć się z tym przeciwnikiem, w tym samym okresie w 2019 roku. Jednak poziom gry obu zespołów był zupełnie inny w porównaniu do obecnych umiejętności, szczególnie mowa o naszej reprezentacji. Reprezentantki są o wiele dojrzalsze, opanowane i doświadczone, jednakże każdy sparing jest sprawdzeniem efektów  ciężkiej pracy.

Po przylocie i zakwaterowaniu się w Tunezji kadra Polski zmierzyła na trening w celu zaaklimatyzowania. Trening opierał się na pobudzeniu i wprowadzeniu zawodniczek do systemu w jakim pracowały przez cały tydzień. Temperatura w porównaniu do Polski była inna, kadra zmagała się z o wiele wyższą temperaturą i wiatrem.

Drugiego dnia odbyły się dwa treningi. Porannym trening wykonany był na siłowni, natomiast popołudniowy na boisku. Jednostka boiskowa odbyła się już z gospodyniami. Pierwsze starcie z Tunezją odbywało się poprzez fragmenty gry, każda z drużyn miała określony czas (4 minuty) danego fragmentu m.in. rozpoczęcia  4 minuty nasza drużyna, 4 minuty przeciwnik. Młyny 4 minuty nasza kadra, następnie przeciwnik i podobnie auty po 4 minuty. Faza czasowa pozwalała grać naszej reprezentacji w danym momencie skupiając się jedynie na obronie, jak i później na ataku.

Środa była dniem meczowym. Na porannym treningu zespoły rozegrały 4 mecze z krótkimi odstępami czasowymi. Duża ilość zawodniczek biorąca udział w zgrupowaniu pozwoliła na utworzenie dwóch zespołów gotowych do gry,  co pozwoliło na rotowanie zespołów. Trening popołudniowy odbył się w tej samej formie lecz z mniejsza ilością meczy (3 mecze). Pierwszy zespół Polek zdecydowanie dominował zawodniczki z północnej Afryki, natomiast drugi team zacięcie walczył, aby uzyskać przewagę.

Czwartek, kolejny dzień był nieco luźniejszy, gdyż odbył się jeden trening rano dopracowując małe detale stałych fragmentów gry. Następnie kadra udała się na wycieczkę po pięknym wybrzeżu Tunisu.

Trening piątkowy wyglądał bardzo podobnie do wtorku- zmianą jedynie był trening poranny, który zamiast siłowni odbył się na boisku, poprawiając grę w obronie. Po każdym dniu trener wraz z zawodniczkami dokonywali analizy treningów.

Ostatnie dwa dni (sobota, niedziela) opierały się na grach kontrolnych. W sobotę odbyły się 3 mecze rano oraz dwa po południu. Polki bez zmian pokazywały wyższość nad rywalkami, lecz Tunezyjki okazały się bardzo twardym oraz wytrwałym przeciwnikiem. Ich atutem była mocna oraz agresywna obrona, a gra na kontakcie pozwalała im na przerywanie linii obrony naszej kadry.

W ostatni dzień treningowy odbyły się dwa mecze kontrolne. Po całotygodniowym zmęczeniu oba zespoły pokazały duże zaangażowanie oraz determinację. W nocy z niedzieli na poniedziałek reprezentacja bezpiecznie udała się do Polski.

Lista powołanych zawodniczek:
Biało-Zielone Ladies Gdańsk
01. Druzgałą Julia (nr licencji 8174)
02. Klichowska Anna (nr licencji 7181)
03. Kłak Sandra (nr licencji 9139)
04. Kołdej Małgorzata (nr licencji 10410)
05. Maliszewska Hanna (nr licencji 6165)
06. Morus Marta (nr licencji 8080)
07. Pamięta Natalia (nr licencji 9698)
08. Respondek Klaudia (nr licencji 7430)
09. Strugińska Oliwia (nr licencji 12945)
10. Schuster Julianna (nr licencji 9067)
11. Turzyńska Nadia (nr licencji 11223)
12. Wardaszka Martyna (nr licencji 10898)
13. Witkowska Sylwia (nr licencji 4533)
14. Zawadzka Patrycja (nr licencji 6943)
Legia Warszawa
15. Czumer-Iwin Tamara (nr licencji 8710)

Tekst: Sylwia Witkowska, Natalia Pamięta

WREC: Hiszpanki mistrzyniami Europy KNM XV U20: Powołania na konsultację w Gdańsku - Aktualizacja