POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 166

8.478.272 liczba odwiedzin od
01.01.2014

KNK U16/U18: Konsultacja w Myślenicach 03.04.2017

 
W dniach 21-26.03.2017 r. w Myślenicach odbyła się konsultacja Kadr Narodowych U16 oraz U18 Kobiet. Szeroka kadra uczestniczyła w szkoleniu obejmującym obronę zespołową oraz stałe fragmenty gry. Zawodniczki pracowały dość intensywnie, biorąc udział w 18 jednostkach zajęć (maty, boisko, analizy wideo) od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych. 
 
Zajęcia odbywały się w systemie: trening poranny – technika indywidualna, trening do południa umiejętności zespołowe i gry, trening popołudniowy – umiejętności zespołowe i gra właściwa. Każda gra właściwa była nagrywana i analizowana podczas sesji wieczornej, w czasie której zawodniczki mogły na bieżąco analizować swoje poczynania, otrzymując niezbędny feedback przed kolejnym dniem konsultacji.
 
Końcowym etapem obozu kadry było sprawdzenie umiejętności w rywalizacji podczas meczów sparingowych rozegranych z drużyną Juvenii Kraków. Przez dwie godziny rozegrano kilka spotkań w formacie 2 x 7 minut. Juvenia zagrała uporządkowaną grę. Można uznać, że zawodniczki kadr młodzieżowych zrealizowały w czasie test meczów zadania obrony i SFG w 100%, dominując w młynie i aucie, a także prawidłowo organizując struktury obrony zespołowej. W bardzo poprawny sposób prowadziły grę w tych fazach. Poprawy zdecydowanie wymaga gra w ataku i często zaangażowanie w obronie indywidualnej. W ataku poza niezorganizowaną strukturą dużą rolę odgrywały braki umiejętności indywidualnych w kontakcie i przy grze penetracyjnej. 
 
Wszystkie zawodniczki kadr młodzieżowych przygotowują się do Turnieju Nadziei Olimpijskich, którego gospodarzem jest Polska (Kraków). W poprzednim roku organizatorem były Czechy. Ponadto reprezentacja rozegra w tym roku mecze w Austrii. Najstarsze zawodniczki (rocznik 1999 i 2000) rozpoczęły wspomnianą konsultacją cykl przygotowań do Mistrzostw Europy do lat 18 w Andorze, we wrześniu bieżącego roku. 
Ewidentnie dużą i silną grupę stanowią zawodniczki z kadry młodszej 2001 i 2002. Wyróżniającym się młodym talentem jest Sandra Kłak (Orkan Sochaczew), która na chwilę obecną z powodzeniem mogłaby stanowić podstawę kadry starszej. Sandra Kłak oraz Magdalena Knowa (kapitan reprezentacji U18 i dominująca od wielu lat zawodniczka kategorii młodzieżowych, Juvenia Kraków) miały okazję uczestniczyć już w konsultacji seniorek, kadry trenera Janusza Urbanowicza. W nowych pokoleniach rugbystek mocno wyróżniała się również Paulina Michalak (Posnania Poznań), która miała okazję ogrywać się w II zespole Black Roses w poprzedniej rundzie Mistrzostw Polski Kobiet. 
 
Zawodniczki, które mają szansę zasilić szeregi reprezentacji na Mistrzostwa Europy w Andorze z pewnością zobaczymy na boiskach ligowych: Klaudię Kowalczyk, Urszulę Madoń w zespole Rugby Gietrzwałd; Zuzannę Sadowską i Magdalenę Knowa w Juvenii Kraków; Sandrę Beszterda, Paulinę Michalak, Natalię Furman oraz Julię Matuszewską w Posnanii Poznań.
 
Arkadiusz Mąkina
 
Europejska Liga Mistrzów 1/4 Ekstraliga: Dwie niespodzianki w sobotę

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 24% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 166

8.478.272 liczba odwiedzin od
01.01.2014