POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Kalisz: Husaria rozpoczęła współprace z Anglikami12.06.2018

 
KR Husaria Kalisz rozpoczął współpracę z Preston Grasshoppers RFC
 
W dniach 7-10 czerwca br. gościliśmy w Kaliszu dwóch przedstawicieli angielskiego klubu rugby Preston Grasshoppers RFC. Przyjechali oni na zaproszenie Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego przekazane za pośrednictwem wiceprzewodniczącej Komisji Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej Małgorzaty Zarzyckiej. Znaleźli się w składzie oficjalnej delegacji miast partnerskich z okazji święta miasta.
 
Mike Forshaw członek zarządu klubu Grasshoppers RFC i Malcolm Alden były prezydent klubu i trener rugby z ponad 30-letnim stażem mniejszą cześć czasu spędzili uczestnicząc w oficjalnych uroczystościach a większą część z przedstawicielami oraz zawodnikami Klubu Rugby Husaria Kalisz.
Preston Grasshoppers RFC jest klubem z wielkimi tradycjami. Pierwsza drużyna seniorów w tym sezonie awansowała do rozgrywek National League 2 North czyli czwartego poziomu rozgrywek ligowych w Anglii. Oprócz pierwszej XV-ki klub na różnych poziomach rozgrywek reprezentuje dodatkowo pięć drużyn XV-osobowych męskich, dwie drużyny XV-osobowe żeńskie i około 400 zawodników grup dziecięcych i młodzieżowych, a to wszystko w około 100 tysięcznym mieście! W przyszłym roku klub obchodzić będzie 150-lecie istnienia i przedstawiciele klubu przyjechali do naszego miasta, aby osobiście zaprosić nas na jubileuszowy turniej rugby drużyn z miast partnerskich.
 
W czwartek i piątek przedstawiciele Hoppersów uczestniczyli w oficjalnych obchodach święta miasta oraz zwiedzali miasto wspólnie z przedstawicielami KR Husarii Kalisz. Sobota stała wyłącznie pod znakiem rugby. O godz. 11.00 trener Malcolm Alden poprowadził półtorej godzinną sesję treningową dla seniorów, na którą przyjechali także zawodnicy z zaprzyjaźnionych klubów: Lokomotywa Wolsztyn, RGB Śrem, Rugby Klub Zduńska Wola i Sparta Jarocin. Następnie rozegrany został mecz towarzyski, którego drugą połowę, a także pomeczową odprawę trenera mieli okazję obserwować przedstawiciele władz miasta. Po meczu odbyła się tradycyjna trzecia połowa przy kiełbaskach z grilla i podpiwku oraz kwasie chlebowym zamiast piwa (z uwagi na zakaz spożywania alkoholu na obiektach miejskich). Po południu trener Alden poprowadził trening kaliskim młodzikom, a wieczorem obaj przedstawiciele "Hoppersów" zostali zaproszeni do pubu na wspólne oglądanie meczu rugby Walia v Argentyna. Całe wieczorne spotkanie upłynęło na rozmowach o planach na przyszłość obu klubów.
 
Sekretarz KR Husaria Kalisz Szczepan Zentel: Poznaliśmy wspaniałych ludzi z wielkim doświadczeniem trenerskim i organizacyjnym. Dali nam mnóstwo wskazówek jak rozwijać nasz klub i zapewnili o chęci udzielania wsparcia merytorycznego oraz możliwościach otrzymania używanego sprzętu treningowego. Dodatkowo cieszy nas to że oni sami zwrócili się do władz miasta po sobotnim meczu aby pogratulować pięknego obiektu ale też zwrócić uwagę na konieczność remontu budynku szatni przy Majkowskim Wembley. Jestem pewien że to początek bardzo dobrej współpracy między naszymi klubami. Teraz musimy ocenić nasze możliwości, głównie finansowe, wyjazdu na turniej jubileuszowy 150-lecia klubu Grasshoppers RFC w przyszłym roku. Byłoby to wspaniałe doświadczenie oraz bardzo dobra promocja dla naszego miasta.
 
Szczepan Zentel
 
PPJ XV: Zaproszenie na półfinały MPJ7: Juvenia Mistrzem Polski
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 04.04.2019 - 05.04.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 1 5
2 Budowlani Łódź SA 1 5
3 MKS Pogoń Siedlce 1 5
4 RC Lechia Gdańsk 1 5
5 KS Budowlani Lublin 1 4
6 RC Orkan Sochaczew 1 1
7 OKS Skra Warszawa 1 1
8 RzKS Juvenia Kraków 1 0
9 KS Budowlani Łódź 1 0
10 RC Arka Gdynia 1 0