POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Lubin: Integracyjne Rugby TAG 16.06.2016


Pierwszy Integracyjny Turniej Rugby TAG zorganizowali zawodnicy Miedziowych Rugby Lubin dzięki dotacji ze Starostwa Powiatowego.
 
W rywalizacji nie liczył się wynik, nie było rezultatów, punktów, tabel i notowań końcowych. Impreza zorganizowana w sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych, miała za zadanie zintegrować młodzież i nauczyć nowego sportu.
Organizatorzy do rozgrywek zaprosili uczniów ze Szkół Podstawowych nr 5 i 10, a także dzieci z placówek specjalnych z Bolesławca i Lubina. 
Turniej zaczął się od meczu pokazowego uczniów SP 5, a następnie rywalizowano w grupach mieszanych. Choć wyniki nie były ważne, dzieci podchodziły do rozgrywek bardzo poważnie, widać było, że rywalizacja sportowa była dla nich istotna.
 
- Rywalizacja odbyła się na dobrym poziomie, przyznam, że łatwo nie było. Widać, że wszystkie zespoły naprawdę przygotowywały się solidnie do turnieju. Pomimo kilku błędów, widać, że edukacja rugby idzie tutaj w dobrym kierunku - przyznał Oskar Wójcik, uczeń SP nr 5, który trenuje rugby w klubie Miedziowi już kilka lat.
- Przed przerwą zorganizowaliśmy tak zwane derby Dolnego Śląska. Szkoły specjalne z Bolesławca i Lubina zmierzyły się ze sobą. Zawody były wspaniałe, a emocje sięgały zenitu. Oczywiście chodzi tutaj głównie o integrację i naukę rugby, ale ci młodzi ludzie grali z wielkim zaangażowaniem - podkreślił Tomasz Nimczyk z Miedziowych Lubin.
 
Tekst i zdjęcia Tomasz Nimczyk
 
U16: Powołania na konsultację w Będzinie i turniej w Sosnowcu Turnieje finałowe MPS 7 - przypomnienie
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Men 2019
Moskwa, 22.06.2019 - 23.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1