PRO12: Scarlets królami31.05.2017

Walijski zespół Scarlets sięgnął po zwycięstwo w Pro12 po raz drugi w historii. Pierwszy raz wygrali ligę celtycką w 2004 roku. Po 13 latach wrócili na szczyt rozbijając w decydującym starciu utytułowany Munster 46:22.

Można powiedzieć, że Scarlets zapewnili sobie trofeum już w pierwszej połowie. Choć Munster otworzył wynik po karnym, to w kolejnych minutach posypały się już przyłożenia dla Walijczyków. Kolejno, po efektownych akcjach na polu punktowym meldowali się Liam Williams, Steff Evans, Gareth Davies i Tadhg Beirne. Przy stanie 29:3, tuż przed przerwą Munster co prawda wreszcie przebili się na pole punktowe, ale w drugiej połowie ich emocje szybko ostudził Kanadyjczyk DTH van der Merwe.

Przy stanie 39:10 na 10 minut przed końcem już nic nie mogło się zmienić. Choć Munster zdobyło dwie szybkie "piątki" różnica punktowa była już zbyt znacząca. Zwłaszcza, że również ostatni akord należał do Walijczyków, którzy przypieczętowali zwycięstwo przyłożeniem Jamesa Daviesa na 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem.

Kajetan Cygani, RugbyPolska.pl

Darmowe bilety dla klubów na Mistrzostwa Europy 7 Aviva Premiership: Chiefs po raz pierwszy