banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 216

8.691.387 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Premiership, a sprawa polska03.10.2017

 
Zgodnie z podpisaną umową promocyjną w ramach rozgrywek angielskiej Premiership, w ciągu trzech najbliższych lat, jeden mecz w każdym sezonie zostanie rozegrany na terenie Stanów Zjednoczonych.
 
Potencjał rynku amerykańskiego został dostrzeżony już wcześniej przez największych graczy profesjonalnego rugby, a jak pokazały mecze międzynarodowe z udziałem m.in. All Blacks, rozpoznawalne marki nie mają problemu z przyciągnięciem dużej ilości kibiców na terenie Stanów Zjednoczonych.
 
W przypadku rozegranego w ostatnim czasie w Filadelfii meczu Premiership, w którym Saracens pokonali Newcastle, okazało się że powyższa formuła nie zawsze musi się sprawdzić. Spotkanie odbyło się na mającym pojemność prawie dziewiętnaście tysięcy widzów stadionie Talen Energy, a liczba kibiców osiągnęła około sześć tysięcy osób. Jak wskazali komentatorzy, z pewnością na słabą frekwencję miały wpływ odbywające się w tym samym czasie rozgrywki footballu amerykańskiego. Z kolei kibice w komentarzach do artykułu wskazali inne przyczyny, które miały wpływ na liczbę widzów. Wysokie ceny biletów, słaba reklama meczu w środkach masowego przekazu oraz odległość stadionu od Filadelfii miały również duże znaczenie i wpłynęły negatywnie na frekwencję.
Zgodnie z zapowiedziami, władze Premiership Rugby, w kolejnych spotkaniach które zostały do rozegrania, wezmą pod uwagę wszystkie czynniki, które miały wpływ na liczbę widzów, tak aby kolejne mecze spotkały się z większym zainteresowaniem.
 
Wydawało by się, że problemy możnych rugbowego świata nie dotyczą Polski, ale jak pokazał ostatni mecz reprezentacji w Łodzi, okazuję się że na pewnych płaszczyznach może być podobnie. W przeciwieństwie do meczu w Filadelfii, spotkanie Polska – Europa było bardzo mocno reklamowane w prasie i w środkach komunikacji miejskiej, a ceny biletów również nie należały do wysokich. Niestety, w porównaniu do ostatnio rozegranego na łódzkim stadionie meczu z Holandią, frekwencja na trybunach była niższa.
Można by przypuszczać, że mecz reprezentacji Polski, rozgrywany na tak atrakcyjnym obiekcie jak stadion przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi, powinien przyciągnąć więcej kibiców, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce w ostatnim czasie nastąpiło swego rodzaju odrodzenie patriotyzmu. I może właśnie dlatego jest to dobry moment, żeby zwrócić uwagę, że są inne możliwości manifestowania swojego patriotyzmu, nie tylko przez noszenie koszulek z symbolami patriotycznymi, czy chodzenie na manifestacje, ale również poprzez udział w imprezach sportowych, zwłaszcza takich na szczeblu reprezentacji Polski. I nawet nie musi to być zawsze rugby, bo są również inne dyscypliny, których zawodnicy z pewnością docenią zwiększoną liczbę kibiców na trybunach.
 
Jako kibice rugby powinniśmy doceniać fakt, że telewizja Polsat transmituje mecze na swoich kanałach, a nic tak nie psuje widowiska jak słaba frekwencja na trybunach. Dlatego czasami wystarczy nawet małe działanie, żeby uzyskać dobry efekt, a każdy kibic rugby ma właśnie do tego potencjał. Idąc na kolejny mecz spróbujmy zabrać ze sobą znajomych, czy członków rodziny, którzy nigdy nie byli na rugby, a być może to właśnie oni następnym razem, przyprowadzą kolejnych nowych kibiców. Nadchodzący sezon rozgrywek w ramach Europe Rugby zapowiada się naprawdę interesująco, a wsparcie naszej reprezentacji na stadionach z pewnością okaże się bardzo pomocne. I nie zapominajmy również o rozgrywkach ligowych, bo może nie każdy mecz jest potencjalnym hitem, ale zawsze jest to kolejny dobry powód, żeby wyjść z domu i spotkać się ze znajomymi.
 
Muszak
 
Ekstraliga - Runda I - Kolejka XII Nowy adres ds. licencji

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Portugalia

Rugby Europe Trophy
Łódź, 24.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 9% Mołdawia 7% Polska 28% Portugalia 41% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 216

8.691.387 liczba odwiedzin od
01.01.2014