Puchar 6 Narodów - 1 kolejka07.02.2015

W pierwszej kolejce Pucharu 6 Narodów zwyciężali Anglicy, Irlandczycy i Francuzi.

Początkowo Walijczycy objęli prowadzenie 10:0, a na przerwę schodzili z przewagą 8 punktów. Jednak po zmianie stron punktowali już tylko Anglicy wygrywając inauguracyjny pojedynek Pucharu 6 Narodów 21:16. Do ciekawej sytuacji doszło w końcówce meczu, przy stanie 16:18, kiedy francuski sędzia Jerome Garces uznał przyłożenie zdobyte przez Anglików, a następnie je odwołał gdy okazało się, że wcześniej był blok.
Do 65 minuty Irlandia prowadziła w meczu z Włochami 12:3, dopiero gdy boisko z żółtą kartką opuścił Leonardo Ghiraldini, a goście uzyskali przewagę jednego zawodnika, w ciągu pięciu minut zdobyli dwa przyłożenia ustalając wynik meczu na 26:3.
Camille Lopez wygrał mecz dla Francji, jego pięć karnych wystarczyło do pokonania Szkotów, którzy wprawdzie zdobyli jedyne w tym meczu przyłożenie (Alex Dunbar) i wytrzymali ataki „Kogutów” grając w czternastu (żółta kartka John’a Beattie), ale nie mieli po przerwie pomysłu na grę. Wynik na 15:8 został ustalony minutę przed końcem więc emocje nie opadały.