RET: Mołdawia v Polska 3:1518.03.2017

Reprezentacja Polski w rugby w drugim tegorocznym meczu Rugby Europe Trophy sezonu 2016-17 po niezwykle zaciętym meczu wygrała w Anenii Noi z Mołdawią 15:3. Debiuty w reprezentacji zaliczyło kolejnych trzech zawodników.

Na pierwsze punkty musieliśmy czekać do 18 minuty, kiedy Daniel Gdula zdobył przyłożenie, a Wojciech Piotrowicz podwyższył na 0:7. Wcześnie szansę na punkty z rzutów karnych mieli zarówno gospodarze w 6 minucie oraz goście dwukrotnie w 14 i 17 minucie. W 29 minucie Ion Constantin celnie kopnął karnego zmniejszając dystans na 3:7, ale cztery minuty później również celnie kopnął Piotrowicz ustalając wynik pierwszej połowy na 3:10.
Druga połowa również nie obfitowała w akcje punktowe, dopiero w 68 minucie przyłożenie dla biało-czerwonych zdobył Radosław Rakowski kończąc na skrzydle akcję ataku, z ostrego konta Piotrowicz nie podwyższył, ale zwiększyliśmy przewagę na 3:15. W końcówce było nieco nerwów pod naszym polem punktowym, ale nasza drużyna obroniła wynik.
Kolejny trudny mecz za nami, dwa ostatnie zagramy już w kraju przed własną publicznością, w Anenii Noi debiuty zaliczyli Wojciech Brzezicki, Grzegorz Szczepański i Piotr Wiśniewski. Zawodnikiem meczu został Piotr Zeszutek.

Rugby Europe Trophy: Anenii Noi, 18.03.2017
Mołdawia v Polska 3:15 (3:10)
Punkty Mołdawia: Ion Constantin 3 (K).
Punkty Polska: Daniel Gdula 5 (P), Radosław Rakowski 5 (P), Wojciech Piotrowicz 5 (pd, K).
Skład Polski: Marcin Wilczuk (70 Radosław Bysewski), Łukasz Kujawa (38 Sebastian Kacprzak), Toma Mchedlidze (38 Adrian Ignaczak), Piotr Karpiński II (69 Piotr Wiśniewski- debiutant), Karol Perzak (60 Marek Płonka Jr), Mateusz Bartoszek, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Piotr Zeszutek- kapitan - Dawid Plichta - Wojciech Piotrowicz - Radosław Rakowski, Daniel Gdula, Grzegorz Szczepański- debiutant, Wojciech Brzezicki- debiutant - Sebastian Gruszczyński (38 Mateusz Plichta).
Rezerwa: Tomasz Rokicki, Adrian Chróściel.
Sędziowie: Alexey Bryzgalin- główny, Artur Kaptyukh i Georgy Kopp- liniowi (wszyscy Rosja); Pavel Berzin- komisarz (Rosja).
Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski: Blikkies Groenewald (trener), Christian Bujtendach, Stanisław Więciorek (trenerzy asystenci), Krzysztof Krzewicki (analiza techniczna), Bartosz Chudzik (lekarz), Marcin Domański (trener fitness/fizjoterapeuta), Mateusz Dąbrowski (fizjoterapeuta), Grzegorz Witczak (kierownik), Maciej Brażuk (menadżer).

Tabela i wyniki Dywizji B1 [kliknij]

Zdjęcia Łukasz Jurczak - CzasNaRugby

Cypr: Wygrali najwięcej kolejnych spotkań w historii! Puchar 6 Narodów - 5 kolejka