Rugbiści wrócili do grania10.03.2021

Po pięciu miesiącach wróciła Ekstraliga rugby w Trójmieście. Kluby z Pomorza rozegrały zaległą ósmą kolejkę ligową ze zmiennym szczęście. Arka Gdynia i Ogniwo Sopot wygrały swoje domowe mecze, Lechia Gdańsk przegrała w Siedlcach. Podczas tych spotkań sporym wyzwaniem były warunki atmosferyczne. Zimno i wiatr sprawiły, że trudno było utrzymać koncentrację.

Ostatni ligowy mecz w Trójmieście został rozegrany w październiku 2020 roku. Później z powodu pandemii mecze zostały przełożone. Długa i mroźna zima również pokrzyżowały plany przygotowań do sezonu. Wszystko to spowodowało, że pomorskie kluby rozpoczęły ligowe pojedynki bez przedsezonowych sparingów.

ARKA JUŻ PO DWÓCH MECZACH
Przed tygodniem Arkowcy odrobili jeszcze jedną zaległość. Ambitna gdyńska drużyna postawiła się faworyzowanym Master Pharm Rugby Łódź. Po słabym początku to właśnie gospodarze prowadzili do 66. minuty spotkania. Następnie mecz na swoją korzyść przechylili rezerwowi gości, którzy, podkręcając tempo gry, ostatecznie wygrali 32:22 (10:19).
W sobotę Arka wysoko pokonała Spartę Jarocin 55:16 (19:6). Gospodarze zdobyli aż osiem przyłożeń. Po raz kolejny słabo weszli jednak w mecz. W drugiej połowie doszło do wymiany ciosów, przyłożenie za przyłożenie. Jednak to Buldogi miały więcej jakości w swoich akcjach. Na uwagę zasługuje zdobycz punktowa gdyńskiego łącznika ataku. Anton Shashero był bardzo wszechstronny w tym spotkaniu, uzyskując 30 punktów, na które złożyły się trzy przyłożenia, sześć podwyższeń i rzut karny.
Arka Gdynia - Sparta Jarocin 55:16 (26:6)

OSŁABIONA LECHIA
Na Mazowszu ligową wiosnę przywitała Lechia Gdańsk. Do Siedlec pojechała osłabiona brakiem pięciu podstawowych zawodników. Dla gdańszczan Siedlce to trudny teren nawet wtedy, kiedy grają w optymalnym składzie. Cały mecz był pod kontrolą gospodarzy, którzy wygrali 29:13 (19:9). W drugiej połowie Lechia pokazała się z dobrej strony i to daje nadzieje na przyszłość. Na pewno potrzeba więcej treningów i meczów w pełnym zestawieniu.
Pogoń Siedlce - Lechia Gdańsk 29:13 (19:8)

OGNIWO NADAL NIEPOKONANE
Ogniwo Sopot pokonało Orkan Sochaczew 26:5 (12:0). Mecz był bardziej wyrównany, niż wynik na to wskazuje. Sopocianie od początku zdecydowanie ruszyli ze swoją firmową grą w ataku. Następnie sytuacja na boisku nieco się wyrównała. Swoją obronę uszczelnili goście. Jednak również dobrze w defensywie dobrze spisywali się gospodarze, nie pozwalając sochaczewianom na zdobycie punktów.
Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 26:5 (12:0)