banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 218

8.705.169 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Rugby na śniegu16.01.2017

 
W ramach realizacji zadania „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży” , Polski Związek Rugby w dniach 16-20.12.2016r zorganizował w malowniczo położonym ośrodku Montenero Resort & Spa w Czarnej Górze zimowy obóz sportowy „Rugby na śniegu”. Wyżej wymieniony ośrodek gościł 59 młodych adeptów rugby (6 dziewczynek i 53 chłopców z klas VI, V, IV i młodszych), których pobyt był dofinansowywany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Kadrę szkoleniową stanowili:
1. Marta Jarecka (małopolskie) 
2. Jacek Zalejarz (lubelskie)
3. Jakub Jakubczak (śląskie)
4. Bartosz Włodarek (wielkopolskie)
5. Jakub Lisiewski (dolnośląskie)
6. Olga Próchniak - ratownik medyczny
7. Sebastian Berestek - kierownik
 
Celem akcji była kontynuacja nauki i doskonalenia podstawowych umiejętności gry w rugby jako, że uczestnikami obozu byli uczniowie szkół podstawowych, którzy rozpoczęli przygodę z rugby od zajęć treningowych i gry w Rugby Tag w swoich szkołach uczestniczących w projekcie „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży”. Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy wiekowe młodzicy (rocznik 2004) żacy (rocznik 2005) oraz mini żacy (rocznik 2006 i młodsi). 
Zajęcia odbywały się dwa razy dziennie zgodnie z ramowym planem treningowym. W sobotę i niedzielę (17 i 18 grudnia) treningi przeprowadzono w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych.
Jednak to poniedziałkowe treningi (19 grudnia) zrobiły największe wrażenie na młodych zawodnikach, gdyż to właśnie tego dnia mieli oni możliwość trenować na obiektach sportowych na, których na co dzień trenują najlepsi sportowcy czyli w Centralnym Ośrodku Sportowym - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem!!!
Każda z grup odbyła dwie jednostki treningowe, jedną na nowej macie zapaśniczej, a drugą w nowo otwartej hali sportowej. Obecność i możliwość trenowania w takim miejscu na pewno na długo zapadną w pamięci młodych adeptów naszej dyscypliny.
 
Zaraz po ww. treningach uczestnicy udali się na krótkie zwiedzanie Zakopanego a dokładnie jego najbardziej charakterystycznych miejsc począwszy na wizycie pod Wielką Krokwią, a skończywszy na popularnych Krupówkach gdzie oczywiście był czas na zakup pamiątek czy degustacje oryginalnych zakopiańskich oscypków . 
W dniu wyjazdu, wszystkich uczestników czekał jeszcze jeden wysiłek sportowy w postaci spaceru do punktu widokowego na Czarnej Górze. Wysiłek opłacił się ponieważ w nagrodę można było podziwiać przepiękne widoki Tatr. 
Postawione cele obozu zostały osiągnięte, a program zrealizowany. Praca treningowa wykonana na zgrupowaniu na pewno przyda się młodym zawodnikom podczas rywalizacji w nadchodzącym sezonie.
 
Nowe przepisy uchwalone! Wąbrzeskie Wilkołaki dla WOŚP

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Portugalia

Rugby Europe Trophy
Łódź, 24.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 9% Mołdawia 7% Polska 28% Portugalia 41% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 218

8.705.169 liczba odwiedzin od
01.01.2014