POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 73

9.990.246 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Super Rugby: Krzyżowcy obronili tytuł04.08.2018

 
Za nami ósmy sezon rozgrywek Super Rugby, tym razem liczbę zespołów zmniejszono z 18 do 15, a liczbę konferencji z 4 do 3. South African Rugby Union wycofał z rywalizacji drużyny Cheetahs i Kings, a Australian Rugby Union zespół Force. Rozgrywki trwały od 17 lutego do 4 sierpnia br. Każdy z zespołów rozegrał 8 meczów we własnej Konferencji (mecz i rewanż) oraz 8 z drużynami z dwóch pozostałych Konferencji. Do ćwierćfinałów awansowali zwycięzcy Konferencji oraz 5 kolejnych zespołów z najlepszym bilansem punktów zwanych dzikimi kartami. 
Po rozegraniu 126 meczów do Wielkiego Finału tak jak w ubiegłym sezonie zakwalifikowały się drużyny Canterbury Crusaders z Nowej Zelandii i Lions z Południowej Afryki, mecz zakończył się zwycięstwem nowozelandczyków 37:18 (20:6), poprzednio wygrali 25:17.
 
Super Rugby po eliminacjach
01. Canterbury Crusaders (Nowa Zelandia), Lider NZC - 63 punkty
02. Lions (Południowa Afryka), Lider SAC - 46 punktów
03. New Sout Wales Waratahs (Australia), Lider AC - 44 punkty
04. Wellington Hurricanes (Nowa Zelandia), Dzika karta - 51 punktów
05. Waikato Chiefs (Nowa Zelandia), Dzika karta - 49 punktów
06. Otago Highlanders (Nowa Zelandia), Dzika karta - 44 punkty
07. Jaguares Buenos Aires (Argentyna), Dzika karta - 38 punktów
08. Coastal Natal Sharks (Południowa Afryka), Dzika karta - 36 punktów
09. Melbourne Rebels (Australia) - 36 punktów
10. ACT Brumbies (Australia) - 34 punkty
11. Western Stormers (Południowa Afryka) - 29 punktów
12. Blue Bulls (Południowa Afryka) - 29 punktów
13. Qeensland Reds (Australia) - 28 punktów
14. Auckland Blues (Nowa Zelandia) - 22 punkty
15. Sunwolves Tokyo (Japonia) - 14 punktów
 
Konferencja Australii (AC): 01. NSW Waratahs; 02. Melbourne Rebels; 3. ACT Brumbies; 04. Qeensland Reds; 05. Sunwolves Tokyo (Japonia).
Konferencja Nowej Zelandii (NZC): 01. Canterbury Crusaders; 02. Wellington Hurricanes; 03. Waikato Chiefs; 04. Otago Highlanders; 05. Auckland Blues.
Konferencja Południowej Afryki (SAC): 01. Lions; 02. Jaguares Buenos Aires (Argentyna); 03. Coastal Natal Sharks; 04. Western Stormers; 05. Blue Bulls.
 
20-21.07.2018 Kwalifikacje
Wellington Hurricanes v Waikato Chiefs 32:31
Canterbury Crusaders v Coastal Natal Sharks 40:10
NSW Waratahs v Otago Highlanders 30:23
Lions v Jaguares Buenos Aires 40:23
 
28.07.2018 Półfinały
Canterbury Crusaders v Wellington Hurricanes 30:12
Lions v NSW Waratahs 44:26
 
04.08.2018 Finał Super Rugby
AMI Stadium, Christchurch
Crusaders v Lions 37:18 (20:6)
Sędzia: Angus Gardner (Australia)
Crusaders: 15. David Havili 5 (P), 14. Seta Tamanivalu 5 (P), 13. Jack Goodhue, 12. Ryan Crotty, 11. George Bridge, 10. Richie Mo’unga 17 (4pd, 3K), 9. Bryn Hall, 8. Kieran Read, 7. Matt Todd, 6. Heiden Bedwell-Curtis, 5. Sam Whitelock (kapitan), 4. Scott Barrett 5 (P), 3. Owen Franks, 2. Codie Taylor, 1. Joe Moody.
Rezerwa: 16. Sam Anderson-Heather, 17. Tim Perry, 18. Michael Alaalatoa, 19. Luke Romano, 20. Pete Samu, 21. Mitchell Drummond 5 (P), 22. Mitchell Hunt, 23. Braydon Ennor.
Lions: 15. Andries Coetzee, 14. Ruan Combrinck, 13. Lionel Mapoe, 12. Harold Vorster, 11. Courtnall Skosan, 10. Elton Jantjies 8 (pd, 2K), 9. Ross Cronje, 8. Warren Whiteley (kapitan), 7. Cyle Brink 5 (P), 6. Kwagga Smith, 5. Franco Mostert, 4. Marvin Orie, 3. Ruan Dreyer, 2. Malcolm Marx 5 (P), 1. Jacques van Rooyen.
Rezerwa: 16. Corne Fourie, 17. Dylan Smith, 18. Johannes Jonker, 19. Lourens Erasmus, 20. Marnus Schoeman, 21. Dillon Smit, 22. Aphiwe Dyantyi, 23. Howard Mnisi.
 
Zdjęcie www.planetrugby.com

U16 7: Przed wyjazdem do Esztergom 7 U16: Polacy wygrali "Olimpijskie Nadzieje"

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Do ustalenia, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Women Grand Prix Series 2018
Kazań, 01.09.2018 - 02.09.2018

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 77% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 4% Nie mam zdania 4% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 73

9.990.246 liczba odwiedzin od
01.01.2014