POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.315.252 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Wizyta trenera reprezentacji na Wybrzeżu19.01.2018


Trener Duaine Lindsay spędził dwa dni w Trójmieście spotykając się z przedstawicielami trójmiejskich klubów. Był to kolejny po Łodzi etap poznawania klubów i ludzi polskiego rugby przez nowego trenera reprezentacji Polski.
 
Przypomnijmy, że 15 stycznia Lindsay odwiedził Łódź, gdzie spotkał się z przedstawicielami Polskiego Związku Rugby i Master Pharm Budowlanych SA. Związek reprezentowali prezes Dariusz Olszewski, wiceprezes Andrzej Kuć oraz jako tlumacz Aleksander Bartoszewicz. Zespół Mistrza Polski prezes Krzysztof Serafin, dyrektor sportowy Mirosław Żórawski oraz trenerzy Przemysław Szyburski i Krzysztof Szulc.
 
W czasie wizyty w Trójmieście, we środę, 17 stycznia br. Duaine Lindsay spotkał się z przedstawicielami Zarządu RC Arka Gdynia i trenerem Dariuszem Komisarczukiem. Następnie obserwował trening gdyńskich rugbistów i odbył kilka rozmów z zawodnikami aspirującymi do gry w reprezentacji. Z kolei czwartek, 18 stycznia br. szkoleniowiec reprezentacji seniorów Rugby XV spędził na rozmowach z przedstawicielami MKS Ogniwo Sopot i RC Lechia Gdańsk. Pojawił się również na treningach obu drużyn.
 
Nowy trener reprezentacji przekazał informacje na temat planów przygotowań do wiosennych meczy Rugby Europe Trophy. Podczas rozmów z trenerami przedstawił zarys koncepcji pracy i system gry jaki zamierza wdrożyć w reprezentacji. W krótkim czasie Związek zorganizuje krótkie, dwudniowe zgrupowanie selekcyjne zawodników wybrzeżowych klubów aspirujących do gry w Kadrze Polski.

Piotr Płoszaj

KNK7: Przed Super 7's w Brisbane RWC 2019: Ruszyła sprzedaż biletów

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 4 20
2 RC Orkan Sochaczew
5 11
3 RC Arka Gdynia 3 9
4 RC Lechia Gdańsk 3 9
5 KS Budowlani Łódź 5 0
  Grupa B    
1 KS Budowlani Lublin 4 16 
2 MKS Pogoń Siedlce 3 14 
3 MKS Ogniwo Sopot 2 10 
4 OKS Skra Warszawa 4
5 RzKS Juvenia Kraków 5

 Wyniki

9.315.252 liczba odwiedzin od
01.01.2014