POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Zmiany w Rugby Championship08.06.2018

 
W związku z decyzją Komisji Odwoławczej Rugby Europe, ostateczny ranking Rugby Europe Championship 2018 wygląda następująco:
1. Gruzja : 24 punkty
2. Rosja : 11 punktów
3. Niemcy : 0 punktów
4. Belgia : -1 punkt
5. Hiszpania : -7 punktów
6. Rumunia : -11 punktów
Biorąc pod uwagę orzeczenie Niezależnej Komisji Sądowej i Rozjemczej, Komisja Odwoławcza Rugby Europe potwierdziła odjęcie 10 punktów Belgii, 20 punktów Hiszpanii i 25 punktów Rumunii w związku z grą w tych reprezentacjach nieuprawnionych zawodników.
 
Natomiast ostateczny ranking eliminacji do Pucharu Świata 2019 wygląda następująco:
1. Rosja : 20 punktów
2. Niemcy : 8 punktów
4. Rumunia : -1 punkt
5. Hiszpania : -14 punktów
6. Belgia : -19 punktów
Biorąc pod uwagę orzeczenie Niezależnej Komisji Sądowej i Rozjemczej, Komisja Odwoławcza Rugby Europe potwierdziła odjęcie 30 punktów Rumunii, 30 punktów Belgii i 40 punktów Hiszpanii w związku z grą w tych reprezentacjach nieuprawnionych zawodników.
 
Do Pucharu Świata awans miała już zapewniony Gruzja, a po aferze z nieuprawnionymi graczami jako Europa 1 awansowała do finałów również Rosja. Kolejni w rankingu Niemcy zagrają więc baraż ze zwycięzcą Rugby Europe Trophy - Portugalią. Mecz odbędzie się 16 czerwca br. w Heidelbergu, a jego zwycięzca zmierzy się z Samoa w repasażach do Pucharu Świata 2019.
 
Natomiast o tym jaki zespół zostanie szóstą drużyną Rugby Europe Trophy zdecyduje mecz Rumunia (ostatni zespół Rugby Europe Championship) kontra Portugalia (zwycięzca Rugby Europe Trophy). Wygrany w sezonie 2018/2019 zagra w Rugby Europe Championship, przegrany w Rugby Europe Trophy.
 
Rugby Tag w Łodzi GPS7: Powołania Marcoussis
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11