banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 216

8.691.479 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Ekstraliga: Budowlani SA liderem16.05.2017

 
Pogoń Siedlce wykonała założony plan i w szóstej kolejce pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 26:3. Brak jednego dodatkowego przyłożenia i co za tym idzie punktu bonusowego sprawił, że siedlczanie nie utrzymali pozycji lidera. Zajęli ją posiadający tyle samo punktów, ale lepsi w bezpośrednim starciu mistrzowie Polski z Łodzi.
 
Sobotę z rugby otworzył bardzo ważny z punktu widzenia walki o utrzymanie w Ekstralidze, mecz Juvenii Kraków z Budowlanymi Lublin. Goście przyjechali pod Wawel z zaledwie dwoma rezerwowymi, a mimo to ich determinacja wystarczyła, by pokonać popełniających błędy gospodarzy. Juvenia mimo kilku przebłysków przegrała 13:18 i może jesienią znacząco odczuć tę porażkę, kiedy rywalizacja o bezpieczne, szóste miejsce wejdzie w decydującą fazę.
 
Budowlani Łódź SA problemów z rywalem nie mieli. Mimo że Arka przywiozła na południe swój najmocniejszy obecnie skład, w starciu z mistrzami Polski była po prostu bezradna. Gospodarze zdobyli aż dziewięć przyłożeń, z czego trzy zapisał na swoim koncie Krystian Pogorzelski. Honorową "piątkę" dla gości zanotował Radosław Bysewski. Dzięki zwycięstwu 62:5 Budowlani wrócili na czoło tabeli.
 
Fotel lidera opuściła Pogoń Siedlce - pomimo zwycięstwa 23:6 nad Lechią Gdańsk, która w meczu z dotychczasowym liderem pożegnała kończącego karierę sportową Sławomira Kaszubę. Osiem "oczek" z podstawki wykopał dla gości były zawodnik trójmiejskiej drużyny - Rafał Janeczko. Autorem jedynej zdobyczy punktowej po drugiej stronie barykady był Jędrzej Nowicki (dwa rzuty karne).
 
W ostatnim spotkaniu kolejki Ogniwo zmiotło z boiska KS Budowlanych Łódź aż 98:0. Aż cztery przyłożenia zdobył Grzegorz Szczepański, a po trzy Piotr Zeszutek i Krzysztof Mucha dorzucili po trzy. Tym samym Ogniwo, w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt od Budowlanych i Pogoni.  

Kajetan Cyganik
 
U20: Powołania na mecze do Irpin WRSS: Paryż i mistrzostwo dla Springboks

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Portugalia

Rugby Europe Trophy
Łódź, 24.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 9% Mołdawia 7% Polska 28% Portugalia 41% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 216

8.691.479 liczba odwiedzin od
01.01.2014