banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Łódzkie: Turniej półfinałowy SLRT21.05.2019

 
Zakończyliśmy 20 maja br. rozgrywki Szkolnej Ligi Rugby Tag w województwie łódzkim. Przy pięknej słonecznej pogodzie na boiska wybiegło 50 dziewczynek i 90 chłopców z klas IV, V i VI. Po bardzo zaciętych meczach i walce do ostatnich sekund z wyjazdu na finał do Warszawy cieszyli się - w klasach IV i V zawodnicy i trener Marcin Grzelak ze Szkoły Podstawowej 152 w Łodzi, natomiast w klasach VI palmę pierwszeństwa uzyskała drużyna pod wodzą Krzysztofa Szulca czyli Szkoła Podstawowa 54 z Łodzi. Walczymy w Warszawie!
 
W ocenie trenerów i nauczycieli, którzy przebywali na szkoleniu z zakresu Rugby Tag turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Widać, że uczniowie i nauczyciele, którzy uczestniczą w ministerialnym programie „Upowszechnianie sportu” traktują to bardzo poważnie i przynosi im to wiele radości. Wszystkie dzieci uczestniczące w turnieju otrzymały upominki, pyszne kanapki i napoje, a zwycięzcy puchary.
 
Zawody odbyły się dzięki Ministerstwu Sportu, PZR, ŁOZR oraz klubom KS Budowlani Łódź, BBRC Łódź i RC Bełchatów.
 
Kolejny etap to wakacyjna akcja "Rugby na plaży" - zgrupowanie, w którym powinny uczestniczyć dzieci nie grające na razie w rugby tylko w Rugby Tag. Zgłoszenia od nauczycieli prosimy przesyłać na adres mailowy oficera rozwoju rugby w województwie łódzkim Zbigniewa Jurzysty.
 
Zbyszek Jurzysta
 
Łódzkie: Eliminacje SLRT Zapraszamy na Finały SLRT!
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Niemcy

Rugby Europe Trophy
Łódź, 02.11.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 7 33
2 MKS Ogniwo Sopot 7 25
3 RzKS Juvenia Kraków 6 24
4 Pogoń Awenta Siedlce 6 20
5 RC Orkan Sochaczew 6 13
6 RC Lechia Gdańsk 6 11
7 OKS Skra Warszawa 6 11
8 RC Arka Gdynia 6 1
9 KS Budowlani Lublin 6 0