POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Pokonaliśmy Szwedów !06.09.2014

Polska drużyna zgodnie z zapowiedzią jak Husaria ruszyła na Szwedów już po pierwszym gwizdku sędziego. Konto punktowe otworzył w 6 minucie Tomasz Gasik kończąc przyłożeniem kontynuację formacji ataku, udanie podwyższył Dawid Banaszek i prowadziliśmy 7:0. Jednak po punktach nasze tempo gry osłabło i do głosu zaczęli dochodzić Szwedzi. W 19 minucie rozpoczęli akcję na środku boiska, którą przyłożeniem na słupach zakończył Jonathon Tony Edwards, a po podwyższeniu Neila Erasmusa remisowaliśmy 7:7. Szwedzi wyszli na prowadzenie w 25 minucie kiedy z żółtą kartką boisko opuścił Piotr Jurkowski, Erasmus trafił na 7:10 z rzutu karnego podyktowanego za przewinienie naszego zawodnika. Przez dziesięć minut musieliśmy więc grać w osłabieniu. Kiedy Jurkowski wrócił na boisko w naszych zawodników wstąpiły nowe siły, w formacji ataku linie obrony przełamał Gasik, a Banaszek podwyższając ustalił wynik do przerwy na 14:10. Po przerwie boisko opuścił Piotr Jurkowski, który tym meczem pożegnał się z reprezentacją. 
Początek drugiej połowy to ponownie dominacja naszego zespołu, po rozegraniu ręka karnego młyn przedarł się przez obronę Szwedów, a piątkę przy słupach przyłożył Piotr Zeszutek, Banaszek podwyższył i prowadziliśmy już 21:10. Kryzys przyszedł w 73 minucie gdy za żółtą kartkę pauzował Cyprian Majcher, broniąc się przed polem punktowym Polacy złamali przepisy, za co sędzia podyktował karną piątkę, podwyższając Erasmus zmniejszył przewagę na 21:17. W doliczonym czasie sędzia podyktował karnego, nasz zespół zgłosił próbę, a Banaszek celnie kopnął na 24:17. Siedem minut po czasie nasza drużyna wygrała aut Szwedów pod ich polem punktowym, Grzegorz Buczek przebił się przed młyn kładąc czwarte przyłożenie ustalajac wynik na 29:17, wygraliśmy w meczu otwarcia z bonusem. A już 18 października liczymy na podobny spektakl, na stadionie warszawskiej Polonii, Polska będzie podejmować Holandię. 
 
06.09.2014 Warszawa, Puchar Europy Narodów
Polska v Szwecja 29:17 (14:10) 
Punkty: Polska- Tomasz Gasik 10 (2P), Dawid Banaszek 9 (3pd, K), Piotr Zeszutek 5 (P), Grzegorz Buczek 5 (P); Szwecja- Neil Erasmus 7 (2pd, K), Jonathon Tony Edwards 5 (P), Ian Gowland 5 (P, karna piątka).
Polska: Rafał Witoszyński (41 Rafał Kwiatkowski, 72 Grzegorz Buczek), Grzegorz Janiec (46 Adrian Chróściel), Kamil Bobryk (60 Radosław Bysewski), Piotr Karpiński, Piotr Zeszutek, Cyprian Majcher, Marek Płonka Jr., Paweł Dąbrowski - Łukasz Szostek (63 Rafał Janeczko) - Dawid Banaszek - Tomasz Rokicki, Rafał Szrejber (55 Piotr Zeszutek), Tomasz Gasik, Radosław Rakowski (68 Marek Przychocki) - Piotr Jurkowski (41 Robert Kwiatkowski).
Trener: Marek Płonka. Kapitan: Kamil Bobryk.
Żółta kartka: Piotr Jurkowski 25’, Cyprian Majcher 68' (Polska).
Sędziowie: Radu Petrescu, Robert Diaconescu, Vasiliu Rzavan (Rumunia), Dariusz Reks (Polska, techniczny).
Komisarz: Michel Arpaillange (Francja).
Rugby Championship - 3 kolejka Kolumbia Mistrzem Ameryki Południowej
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1