POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

"Puchar Orlika" dla Trzebieszowa31.05.2018

 
W Pucku 20 maja br. rozegrano pierwszy Ogólnopolski Turniej Rugby TAG o Puchar Orlika w kategorii do lat 12. Do turnieju finałowego awansowało 8 najlepszych drużyn, które wygrały eliminacje wojewódzkie. Organizatorem były Fundacja Orły Sportu i Polski Związek Rugby. 
 
Drużyny składały się z 9 osób, grały w składach 6 osobowych, pięciu chłopców i jedna dziewczynka oraz trzech rezerwowych. Mecze rozegrano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, punktowano 3 pkt. za zwycięstwo, 2 pkt. za remis, 1 pkt. za porażkę i 0 pkt. za przegraną walkowerem. 
Pierwszy turniej wygrała Lesovii Trzebieszów, reprezentująca województwo lubelskie, problemów wygrała Grupę A, następnie półfinał z zespołem z Leśnej, a na koniec finał z rywalem ze swojej grupy Środą Śląską. Drużyna zagrała w składzie: Jakub Blicharz, Kacper Goławski, Iwona Krasuska, Laura Mościcka, Bartosz Przybysz, Sebastian Stefaniak, Dawid Świerczewski, Artur Szczygielski, Maciej Wysokiński, trener- Jacek Karwowski.
Wszystkie drużyny uczestniczące w finałowym turnieju otrzymały okolicznościowe medale, dyplomy i puchary. Finaliści, Lesovia Trzebieszów i Oratorium Środa Śląska dodatkowo pojadą na obóz, którego organizatorem jest Polski Związek Rugby. 
 
Kolejność w Grupie A: 1.Lesovia Trzebieszów 9 pkt.; 2.Oratorium Środa Śląska 7 pkt.; 3.Klimontów 5 pkt.; 4.Prudnik 0 pkt.
Kolejność w Grupie B: 1.WKS FC Gowidlino 8 pkt.; 2.Leśna 6 pkt.; 3.Jarczewo 5 pkt.; 4.Łebunia 4 pkt.
 
Półfinały
Lesovia Trzebieszów v Leśna 3:1
Oratorium Środa Śląska v WKS FC Gowidlino 6:1
 
Mecz o III miejsce: WKS FC Gowidlino v Leśna 4:3
Mecz o I miejsce: Lesovia Trzebieszów v Oratorium Środa Śląska 3:0
 
Medaliści:
1. Lesovia Trzebieszów, województwo Lubelskie
2. Oratorium Środa Śląska, województwo Dolnośląskie
3. WKS FC Gowidlino, województwo Pomorskie
 
Turniej był pierwszą ogólnopolską imprezą projektu "Rugby Tag na Orlikach". Od kwietnia do listopada projekt realizowany jest na 60 Orlikach, rozlokowanych we wszystkich województwach gdzie animatorzy prowadzili regularne zajęcia z Rugby Tag. Drużyny na początku maja przystąpiły do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, a mistrzowie 8 województw przyjechali do Pucka, siedziby Fundacji Orły Sportu na turniej ogólnopolski. Drugi ogólnopolski turniej odbędzie się w październiku, na zakończenie projektu.
 
Zdjęcia: Fundacja Orły Sportu
Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 20 Ekstraliga - Faza I - Kolejka VIII
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Awenta Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 3 14
2 MKS Ogniwo Sopot 3 10
3 RzKS Juvenia Kraków 3 10
4 RC Orkan Sochaczew 3 9
5 OKS Skra Warszawa 2 6
6 Pogoń Awenta Siedlce 2 5
7 RC Lechia Gdańsk 3 5
8 RC Arka Gdynia 3 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0