POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.563.940 liczba odwiedzin od
01.01.2014

U18: Konsultacja w Gdańsku15.01.2018

 
Konsultacja Kadry Polski U18 (11-14.01.2018 r.) - Gdańsk
 
W Gdańsku zakończyła się krótka, trzydniowa konsultacja Kadry Polski U18, w jej ramach odbyło się pięć jednostek treningowych plus testy wytrzymałości specjalnej. 
 
Tradycyjnie Kadra U18 zagrała sparing z młodzieżową Kadrą Pomorza U20, w którym zanotowano remis w przyłożeniach 9:9, spotkanie sędziował Dominik Jastrzębski. Poziom gry reprezentacji był zdecydowanie wyższy niż przy okazji grudniowej gry wewnętrznej. Gra była zdecydowanie szybsza i bardziej poukładana pod kątem taktycznym, zawodnicy popełniali zdecydowanie mniej błędów indywidualnych. Mecz odbył się na boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu, który jest jednym z niewielu obiektów w kraju umożliwiających grę z kopami (wysokość balonu 18 metrów).
 
Kolejnymi etapami przygotowań reprezentacji do Mistrzostw Europy będzie zgrupowania w Gdańsku w końcówce stycznia i lutowy wyjazd do Treviso, gdzie rozegrane zostaną dwa mecze sparingowe.
 
Uczestnicy konsultacji:
Zawodnicy:  
Adamiak Krystian, Gołębiowski Antonii, Król Jasiek, Lewandowski Hubert, Misiak Sebastian, Mroziński Jan, Nowakowski Adrian, Hannah-Starr Xavier, Szufliński Kacper, Szwarc Michał - RC Orkan Sochaczew
Burek Jakub, Górniewicz Igor, Markowski Jakub, Wieczorkowski Mikołaj, Wołoch Dawid - RC Lechia Gdańsk
Bryl Artur, Janeczko Bartłomiej, Jurczyński Michał, Knowa Robert, Kościelniak Adrian, Krzykawski Marcjan, Morus Marcin, Polakiewicz Mateusz, Rapacz Jakub - RzKS Juvenia Kraków 
Ilczak Rafał, Tomaszewski Dominik - KS Budowlani Lublin
Białek Igor, Nejc Wojciech, Olejnik Patryk - KS Budowlani Łódź
 
Sztab:
Krzysztof Krzewicki - I trener
Grzegorz Kacała - trener
Krzysztof Okapa - trener
Fizjo - Robert Cajzer
Piotr Płoszaj - kierownik
 
7: Powołania na turniej w Izraelu Wizyta delegacji PZR we Francji

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 6 19
3 RC Orkan Sochaczew
7 12
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 6 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 6 26
3 KS Budowlani Lublin 7 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

9.563.940 liczba odwiedzin od
01.01.2014