POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 117

10.522.276 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Warsaw Rugby Festival 201830.05.2018

 
W dniach 26-27 maja br. na warszawskim AWF odbyła się 22 edycja Warsaw Rugby Festival, dzień wcześniej gości przywitani w pubie :Miłość". W turnieju zagrało 350 zawodników w 22 ekipach z 7 państw. Na boisku najlepsze okazały się ekipy kobiet Rugby Vincennes 3 z Francji (zdjęcie 1) oraz mężczyzn London Cornish z Anglii (zdjęcie 2), jednak nagroda specjalna "Most Honoured Team" trafiła w ręce szkockiego Dalziel Dazzlers RFC (zdjęcie 3). 
 
Oba finały zapewniły wielkie emocje i były pokazem tego czym jest rugby - czyli sportem przyjaźni. Drużyny żeńskie i męskie zostały wyprowadzone w mistrzowskim orszaku, z sędziami i kapitanami obu ekip siedzącymi na "pace" traktora Akademii Wychowania Fizycznego. W finale kobiet zagrały Rugby Vincennes 3 z greckim Iraklis Saloniki, spotkanie zakończyło się wynikiem 22:10 dla Francuzek. W finale mężczyzn London Cornish pokonali Belfast High School Old Boys RFC z Irlandii Północnej 25:5. 
 
Tradycyjnie jak co roku organizatorzy przyznają nagrodę "Most Honoured Team". Nagroda ta trafia w ręce ekipy, która promuje ducha rugby - nie tylko na boisku daje pokaz umiejętności, ale także poza, zapewniając rozrywkę licznym widzom i pozostałym ekipom. Nagroda ta trafiła w ręce szkockiego Dalziel Dazzlers.

W tym roku w Warszawie zagrały drużyny kobiece: Abu Dhabi Harlequins i Arabian Potbellies (obie Zjednoczone Emiraty Arabskie),  AZS AWF Warszawa, Barnes Bears (Anglia), KS Budowlani Łódź, Flota Gdynia, Iraklis Blues (Grecja), Malanka RC (Białoruś), RC Vincennes (Francja); i męskie: Arlechinii Bucuresti (Rumunia), AZS AWF Warszawa, Belfast HSFP RFC (Irlandia Północna, Dalziel Dazzlers RFC (Szkocja), Egham Hollowegians, London Cornish, Northampton Casuals, Not Racing Metro i Rolls Royce RFC (wszystkie z Anglii), Elav RC Stezzano (Włochy), RC Vincennes (Francja), Warsaw Frogs, Warsaw Frogs II: Odin Returns oraz międzynarodowy Flying Muppets (zdjęcia 4-5). 
 
- To jest jedna z najlepszych imprez rugby na świecie - powiedział szwedzko-walijski sędzia Julian Bevan, który dowodził zespołem arbitrów. - Właśnie to jest duch tego sportu, gdzie mamy rugby na dobrym poziomie i jeszcze lepszą zabawę. Co roku mamy duże grono sędziów z zagranicy, którzy chcą tu przyjechać sędziować. Wielu musimy odmawiać, co świadczy o tym, jak bardzo ludzie chcą tu przyjechać - dodał.
 
Na turnieju pojawił się też selekcjoner reprezentacji Polski Duaine Lindsay, który pokazał gościom specjalnym - dzieciom z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - podstawy rugby (razem z nimi na zdjeciu 6). Poza selekcjonerem widać było wokół boiska kilku obecnych i byłych reprezentantów Polski, którzy również są fanami imprez rugby w wydaniu Frogs & Co. Warszawa. 
 
Organizatorzy turnieju Frogs & Co. Warszawa zakończyli turniej na ćwierćfinale, jednak ważniejszy był dla nich cel, czyli wsparcie dwóch fundacji: Platformy Równych Szans oraz Fundacji Ikarus. Ci pierwsi wspierają młode osoby by uzyskały odpowiednie wykształcenie, ci drudzy pomagają starszym osobom. 
 
Warsaw Rugby Festival co roku odbywa się w ostatni pełny weekend maja. Turniej jest uznawany w międzynarodowym środowisku rugby za jedno z najlepszych imprez na świecie. Choć na własnym podwórku w środowisku nie zawsze podziwiany, to turniej został wyróżniony w 2015 r. przez targi Rugby Expo na Twickenham w Londynie.
 
Antoni Bohdanowicz
 
Finałowy Turniej SLRT - Klasy VI Tournee europejskich drużyn

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 MKS Pogoń Siedlce 9 39
2 Budowlani Łódź SA 9 37
3 MKS Ogniwo Sopot 9 29
4 RC Lechia Gdańsk 9 15
5 RC Orkan Sochaczew 8 4
6 KS Budowlani Lublin 8 4
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 5 20
2 RzKS Juvenia Kraków 5 15
3 RC Arka Gdynia 5 10
4 KS Budowlani Łódź 5 6

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 67% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 117

10.522.276 liczba odwiedzin od
01.01.2014