POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

106 uczestników programu Rugby Tag!27.04.2016


Po raz kolejny Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparło działania Polskiego Związku Rugby w ramach zadania „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży”, którego głównym celem jest popularyzacja rugby tag. Projekt cieszy się co raz większa popularnością, czego dowodem jest liczba zgłoszeń nauczycieli i trenerów zainteresowanych prowadzeniem zajęć z rugby tag.
 
Przypomnijmy, że w roku 2014 w pilotażu tego programu brały udział trzy województwa (łódzkie, pomorskie i lubelskie), z których pochodziło 21 nauczycieli i 19 trenerów prowadzących zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Roku później program został poszerzony o dodatkowe pięć województw (małopolskie, dolnośląskie, wielkopolskie, mazowieckie, śląskie) i do jego realizacji zaangażowano 51 osób na wiosnę i 73 na jesień, z czego nauczyciele stanowili liczbę 52 osób.
 
W związku z ogromną ilością zgłoszeń (ponad dwieście) Polski Związek Rugby postanowił przyjąć następujące kryteria kwalifikacji nauczycieli i trenerów do programu „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży” na rok 2016:
- kontynuacja działań z roku poprzedniego,
- współpraca z klubami prowadzącymi szkolenie dzieci i młodzieży,
- pomoc rokującym klubom oraz Uczniowskim Klubom Sportowym,
- zgłoszenia zgodne z terminem,
- ważna licencja trenerska PZR dla trenerów łączących.
 
Jak widać, w porównaniu z rokiem ubiegłym liczba osób zakwalifikowanych do projektu zwiększyła się o trzydzieści trzy miejsca. Istotne jest również większe zaangażowanie klubów, które dzięki wprowadzeniu funkcji trener łączącego (w tym roku 21) powinny podnosić poziom szkolenia dzieci i młodzieży w swoich ośrodkach. Zadaniem trenera łączącego jest bowiem doprowadzenie do nawiązania współpracy pomiędzy szkołami a klubem z danego miasta.
 
Z wszystkimi osobami zakwalifikowanymi do programu jeszcze w tym tygodniu skontaktuje się koordynator projektu lub regionalny oficer rozwoju, tak aby prowadzenie zajęć można było rozpocząć z początkiem maja.
 
Lista nauczycieli i trenerów łączących biorących udział w programie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” w 2016 roku:
 
Dane osobowe nauczyciela

Lp

Nazwisko

Imię

Województwo

Nauczyciel/Trener

Klub/Szkoła

1

Adamczyk-Sytyta 

Agnieszka

lubelskie

nauczyciel

SP 3 Lublin

2

Ciechoński

Robert

lubelskie

trener łączący

SP Tomaszowice

3

Janowski

Paweł

lubelskie

nauczyciel

SP 23 Lublin

4

Kwiecień

Marek

lubelskie

nauczyciel

SP Krasnystaw

5

Pojęta

Wojciech

lubelskie

nauczyciel

SP 30 Lubin

6

Sierocki

Jarosław

lubelskie

nauczyciel

SP 40 Lublin

7

Pyrka 

Robert

lubelskie

nauczyciel

SP Białki Dolne

8

Antkowiak

Bożena

dolnośląskie

nauczyciel

SP 12 Lubin

9

Skirpon 

Agnieszka

dolnośląskie

nauczyciel

SP 2 Bolesławiec

10

Sobczak

Jarosław

dolnośląskie

nauczyciel

SP Szczytnica

11

Sudomlak

Krzysztof

dolnośląskie

nauczyciel

ZSP Radogoszcz

12

Zięba

Daniel

dolnośląskie

nauczyciel

SP 4 Bolesławiec

13

Dyląg

Jadwiga

Dolośląskie

nauczyciel

SP 5 Lubin

14

Fink

Jarosław

Dolośląskie

trener łączący

Husar Bolesławiec

15

Marek

Dariusz

Dolośląskie

nauczyciel

SP Nowogrodziec

16

Tadla

Jerzy

Dolośląskie

nauczyciel

SP 14 Lubin

17

Tomasz

Nimczyk

Dolośląskie

trener łączący

Miedziowi Lubin

18

Broczkowska

Aneta

śląskie

nauczyciel

SP 15 Sosnowiec

19

Fujarski

Sławomir

śląskie

nauczyciel

SP 52 Częstochowa

20

Hojeńska

Urszula

śląskie

nauczyciel

SP 35 Ruda Śląska

21

Jezuit

Lidia

śląskie

nauczyciel

SP 41 Ruda Śląska

22

Marczewski

Adam

śląskie

nauczyciel

SP 22 Częstochowa

23

Rybak

Bogusław

śląskie

trener łączący

Ruda Śląska

24

Bartoszek

Magda

Śląskie

nauczyciel

SP 46 Częstochowa

25

Błaszczyk

Anna

Śląskie

nauczyciel

SP 27 Częstochowa

26

Kiełtyka 

Maciej

Śląskie

nauczyciel

SP 23 Ruda Śląska

27

Weżgowiec

Patryk

Śląskie

trener łączący

RC Częstochowa

28

Cymerman

Mariusz

łódzkie

nauczyciel

SP Petrykozy

29

Dobros

Krzysztof

łódzkie

trener łączący

Fabrykanci Pabianice

30

Gnyp

Ewa

łódzkie

nauczyciel

SP 142

31

Godula

Radomir

łódzkie

nauczyciel

SP 24 Łódź

32

Grzegorczyk

Jakub

łódzkie

nauczyciel

SP 139 Łódź

33

Grzelak

Marcin

łódzkie

nauczyciel

SP 152 Łódź

34

Jarecka 

Marta

łódzkie

trener łączący

BBRC Łódź

35

Jurkowski

Paweł

łódzkie

nauczyciel

SP 30 Łódź

36

Kamiński

Radosław

łódzkie

nauczyciel

SP 58 Łódź

37

Lienart

Piotr

łódzkie

nauczyciel

SP 10 Łódź

38

Mrowicki

Artur

łódzkie

nauczyciel

Kurowice

39

Pietrzak

Przemysław

łódzkie

trener łączący

KS Budowalni Łódź

40

Szołtun

Mirosław

łódzkie

nauczyciel

SP 4 Ozorków

41

Szulc

Krzysztof

łódzkie

nauczyciel

SP 54 Łódź

42

Walczak

Michał 

łódzkie

nauczyciel

SP 51 Łódź

43

Zybert

Andrzej

łódzkie

nauczyciel

SP 1 Łódź

44

Czapnik

Stanisław

łódzkie

nauczyciel

SP Bukowiec

45

Grabski

Tomasz

małopolskie

nauczyciel

SP 52 Kraków

46

Ingarden

Mateusz

małopolskie

trener łączący

Juvenia Kraków

47

Sławecki

Mateusz

małopolskie

trener łączący

SP 2 Mszana, SP 2 Lubomierz

48

Surówka

Anna

małopolskie

nauczyciel

SP Lubień

49

Wikiera

Barbara

małopolskie

nauczyciel

SP 37 Kraków

50

Dąbrowa 

Mateusz

małopolskie

nauczyciel

RC Gorce/SP 2 Kasinka Mała

51

Fran

Tomasz

małopolskie

nauczyciel

NHRK Kraków/SP Prusy

52

Habela

Jarosław

małopolskie

nauczyciel

SP Trzetrzewina

53

Haxhijaj

Gjelaludin

małopolskie

nauczyciel

Juvenia/ SP 32 Kraków

54

Sławecki

Robert

małopolskie

nauczyciel

RC Gorce/SP Raba Niżna

55

Studnicki 

Paweł

małopolskie

nauczyciel

Juvenia/SP 12 Kraków

56

Urynowicz

Wojciech

małopolskie

trener łączący

NHRK Kraków

57

Konieczny

Paweł

wielkopolskie

trener łączący

Owal Leszno

58

Kornobis

Dariusz

wielkopolskie

nauczyciel

Sparta/SP 3 Jarocin

59

Rybacka 

Anna

wielkopolskie

trener łączący

Posnania Poznań

60

Smoczyński

Leszek

wielkopolskie

nauczyciel

Sparta Jarocin/SP Cielcza

61

Tondaś

Marcin

wielkopolskie

trener łączący

Sparta Jarocin

62

Żelaziński

Marcin

wielkopolskie

trener łączący

Husaria Kalisz

63

Bedyński

Hubert

wielkopolskie

nauczyciel

Chaos/SP 84 Poznań

64

Hałat

Beata

wielkopolskie

nauczyciel

Owal/SP 7 Leszno

65

Kurzawa

Sebastian

wielkopolskie

nauczyciel

Sparta/SP 2 Jarocin

66

Lisiewska

Anna

wielkopolskie

nauczyciel

Husaria/SP Nazaretanki Kalisz

67

Malczewski

Łukasz

wielkopolskie

nauczyciel

Tytan/SP 5 Gniezno

68

Nawrocka

Danuta

wielkopolskie

nauczyciel

Sparta Jarocin/SP Witaszyce

69

Pietrzak

Cezary

wielkopolskie

nauczyciel

Husaria/SP 6 Kalisz

70

Simonenko-Żelazińska

Natalia

wielkopolskie

nauczyciel

Husaria Kalisz/SP Kuchary

71

Stasiński

Tomasz

wielkopolskie

nauczyciel

Posnania/SP 1 Poznań

72

Szwarc

Mariusz

wielkopolskie

nauczyciel

Owal/SP 1 Leszno

73

Wiaderek

Piotr

wielkopolskie

nauczyciel

Posnania/SP 20 Poznań

74

Łukaszyk

Sylwia

wielkopolskie

nauczyciel

Owal/SP 4 Leszno

75

Malesa

Tomasz

mazowieckie

trener łączący

Orkan Sochaczew

76

Pakuła

Sławomir

mazowieckie

nauczyciel

ZS Międzyborów

77

Stencel

Marcin

mazowieckie

nauczyciel

SP 3 Sochaczew

78

Domański

Paweł

mazowieckie

nauczyciel

ZS Rybno

79

Szewczyk

Daria

mazowieckie

nauczyciel

ZS Nowa Sucha

80

Rekowska

Lucyna

pomorskie

nauczyciel

SP 16 Gdynia 

81

Skrzyński 

Arkadiusz 

pomorskie

nauczyciel

ZS 7 Gdynia

82

Śliwiński

Grzegorz 

pomorskie

nauczyciel

SP 56 Gdańsk

83

Wróbel

Dariusz

pomorskie

nauczyciel

ZS 2 Pruszcz Gdański

84

Bigusz

Agata

pomorskie

nauczyciel

SP 29 Gdynia

85

Dąbrowski

Paweł

pomorskie

trener łączący

Arka Gdynia

86

Górniewicz

Zbigniew

pomorskie

nauczyciel

ZS 4 Pruszcz Gdański

87

Jancen

Anna

pomorskie

nauczyciel

Morska NSP Łostowice

88

Jaster

Artur

pomorskie

nauczyciel

SP Nowa Cerkiew

89

Kachlicki

Paweł

pomorskie

trener łączący

RC Lechia Gdańsk

90

Kalisz

Marek

pomorskie

nauczyciel

SP 9 Sopot

91

Klimczak

Paweł

pomorskie

nauczyciel

ZKPiG 7

92

Kołodziejczyk

Tamara

pomorskie

nauczyciel

ZKPiG 24

93

Marcinkiewicz

Krzysztof

pomorskie

nauczyciel

SP 80 Gdańsk

94

Piotrowicz

Wojtek

pomorskie

trener łączący

Ogniwo Sopot

95

Przekwas

Ilona

pomorskie

nauczyciel

SP 44 Gdynia

96

Ringwielska 

Anna

pomorskie

nauczyciel

SP 31 Gdynia

97

Stachura 

Maciej

pomorskie

nauczyciel

SP 10 Gdynia

98

Strusik

Marcin

pomorskie

nauczyciel

ZSO 8 Gdańsk

99

Strzałkowski 

Sławomir

pomorskie

nauczyciel

SP 76 Gdańsk Żabianka

100

Sulewski

Lukasz

pomorskie

nauczyciel

ZS Szkół Łęgowo

101

Tarasowa

Liliana

pomorskie

nauczyciel

ZKPiG 8 Gdańsk Żabianka

102

Trzebiatowski

Dariusz

pomorskie

trener łączący

Tur Chojnice

103

Dzieciątkowska

Beata

lubuskie

nauczyciel

SP Drzonków

104

Wielgosz

Filip

lubuskie

trener łączący

Wataha Zielona Góra

105

Witosławski

Tomasz

lubuskie

nauczyciel

SP 11 Zielona Góra

106

Zielińska

Iwona

lubuskie

nauczyciel

SP 22 Zielona Góra


Mateusz Boruta
W sobotę mecz z Holandią! U23: Powołania na konsultację do Łodzi - Aktualizacja 8
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1