POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

I LIGA 2022/2023

  Klub Mecze Z R P Punkty Bilans Bonus
1 Sparta Jarocin 6 6 0 0 29 223-102 5
2 KS Budowlani Łódź 6 4 0 2 21 215-95 5
3 Arka Rumia 6 4 0 2 21 183-189 5
4 Rugby Białystok 6 4 0 2 20 207-169 4
5 Legia Warszawa 6 2 0 4 12 114-131 4
6 AZS AWF Warszawa 6 1 0 5 6 121-224 2
7 Hegemon Mysłowice 6 0 0 6 1 95-248 1

12-13.11.2022 - VII kolejka
Hegemon Mysłowice v Rugby Białystok 27:46 (7:29)  
Arka Rumia v Sparta Jarocin 25:31 (12:12)  
AZS AWF Warszawa v Legia Warszawa 12:20 (0:17)

05.11.2022 - VI kolejka
Rugby Białystok v AZS AWF Warszawa 54:0 (23:0)
Sparta Jarocin v Hegemon Mysłowice 49:12 (35:7)
Legia Warszawa v KS Budowlani Łódź 3:22 (3:8) /rozegrany 19.11.2022/

22.10.2022 - V kolejka
Budowlani Łódź v Rugby Białystok 20:22 (8:15) /rozegrany 15.10.2022/
AZS AWF Warszawa v Sparta Jarocin 21:45 (14:24)
Hegemon Mysłowice v Arka Rumia 17:32 (0:15)

08-09.10.2022 - IV kolejka
Rugby Białystok v Legia Warszawa 44:27 (24:15)
Sparta Jarocin v KS Budowlani Łódź 31:28 (17:11)
Arka Rumia v AZS AWF Warszawa 43:26 (19:7)

01-02.10.2022 - III kolejka
KS Budowlani Łódź v Arka Rumia 64:22 (38:0)
AZS AWF Warszawa v Hegemon Mysłowice 52:12 (19:5)
Legia Warszawa v Sparta Jarocin 6:12 (3:0)

17-18.09.2022 - II kolejka

Arka Rumia v Legia Warszawa 21:20 (12:10)  
Sparta Jarocin v Rugby Białystok 55:10 (17:10)
Hegemon Mysłowice v KS Budowlani Łódź 7:33 (7:21)

10.09.2022 - I kolejka

KS Budowlani Łódź v AZS AWF Warszawa 48:10 (31:3)
Rugby Białystok v Arka Rumia 31:40 (12:28)
Legia Warszawa v Hegemon Mysłowice 36:20 (21:10)


I Ligi Rugby sezon 2022/2023
 
Sezon zasadniczy, Runda jesienna:
 
1. Kolejka (10-11.09.2022)
Sparta Jarocin - pauza
Rugby Białystok v Arka Rumia
Legia Warszawa v Hegemon Mysłowice
Budowlani Łódź v AZS AWF Warszawa
 
2. Kolejka (17-18.09.2022)
AZS AWF Warszawa - pauza
Hegemon Mysłowice v  Budowlani Łódź
Arka Rumia v Legia Warszawa
Sparta Jarocin v Rugby Białystok
 
3. Kolejka (01-02.10.2022)
Rugby Białystok - pauza
Legia Warszawa v Sparta Jarocin
Budowlani Łódź v Arka Rumia
AZS AWF Warszawa v Hegemon Mysłowice
 
4. Kolejka (08-09.10.2022)
Hegemon Mysłowice - pauza
Arka Rumia v AZS AWF Warszawa
Sparta Jarocin v Budowlani Łódź
Rugby Białystok v Legia Warszawa
 
5. Kolejka (22-23.10.2022)
Legia Warszawa - pauza
Budowlani Łódź v Rugby Białystok
AZS AWF Warszawa v Sparta Jarocin
Hegemon Mysłowice v Arka Rumia
 
6. Kolejka (05-06.11.2022)
Arka Rumia - pauza
Sparta Jarocin v Hegemon Mysłowice
Rugby Białystok v AZS AWF Warszawa
Legia Warszawa v Budowlani Łódź
 
7. Kolejka (12-13.11.2022)
Budowlani Łódź - pauza
AZS AWF Warszawa v  Legia Warszawa
Hegemon Mysłowice v  Rugby Białystok
Arka Rumia v Sparta Jarocin
 
Sezon zasadniczy, Runda wiosenna:
 
8. Kolejka (11-12.03.2023)
Sparta Jarocin - pauza
Arka Rumia v Rugby Białystok  
Hegemon Mysłowice v Legia Warszawa
AZS AWF Warszawa v Budowlani Łódź
 
9. Kolejka (25-26.03.2023)
AZS AWF Warszawa - pauza
Budowlani Łódź v Hegemon Mysłowice  
Legia Warszawa v Arka Rumia
Rugby Białystok v Sparta Jarocin
 
10. Kolejka (01-02.04.2023)
Rugby Białystok - pauza
Sparta Jarocin v Legia Warszawa  
Arka Rumia v Budowlani Łódź
Hegemon Mysłowice v AZS AWF Warszawa
 
11. Kolejka (15-16.04.2023)
Hegemon Mysłowice - pauza
AZS AWF Warszawa v Arka Rumia
Budowlani Łódź v Sparta Jarocin
Legia Warszawa v Rugby Białystok
 
12. Kolejka (22-23.04.2023)
Legia Warszawa - pauza
Rugby Białystok v Budowlani Łódź
Sparta Jarocin v AZS AWF Warszawa  
Arka Rumia v Hegemon Mysłowice
 
13. Kolejka (06-07.05.2023)
Arka Rumia - pauza
Hegemon Mysłowice v Sparta Jarocin
AZS AWF Warszawa v Rugby Białystok  
Budowlani Łódź v Legia Warszawa  
 
14. Kolejka (13-14.05.2023)
Budowlani Łódź - pauza
Legia Warszawa v AZS AWF Warszawa   
Rugby Białystok v Hegemon Mysłowice  
Sparta Jarocin v Arka Rumia   
 
Po sezonie zasadniczym zespoły, w oparciu o wyniki i punktację, zajmą odpowiednio miejsca od 1 do 7 zgodnie z regulaminem rozgrywek.
Numery od 1 do 7 w terminarzu fazy play-off i play-out są odpowiednikami miejsca zajętego przez dany zespół na koniec sezonu zasadniczego.
W dalszej części Z1 oznacza Zwycięzcę finału numer 1, Z2 oznacza Zwycięzcę finału nr 2, odpowiednio  P1 oznacza Przegranego finału numer 1, P2 oznacza  Przegranego finału nr 2.
 
Faza Play-Off:
Półfinały (27-28.05.2023)
1. Półfinał 1 v 4
2. Półfinał 2 v 3
 
Mecz o 3 miejsce (10.06.2023) - gospodarzem spotkania jest zespół wyżej sklasyfikowany po sezonie zasadniczym
P1 v P2
Mecz o 1 miejsce (11.06.2023) -  gospodarzem spotkania jest zespół wyżej sklasyfikowany po sezonie zasadniczym
Z1 v Z2
 
Faza Play-Out:
1. 5-7 (27-28.05.2023)
2. 5-6 (03-04.06.2023)
3. 5-7 (24-25.06.2023)
 
Terminem przewidzianym na mecze barażowe jest 24-25.06.2023.
Lp Imię i nazwisko Klub
Liczba punktów
01 Richman Gora Arka Rumia
88
02 Igor Kocimski Rugby Białystok 64
03 Kacper Włodarek Sparta Jarocin 56
04 Maciej Brodzik Sparta Jarocin 50
05 Michał Dudek Budowlani Łódź 43
06 Santiago Brzeziński AZS AWF Warszawa 42
07 Damian Stawicki Arka Rumia 40
08 Andrei Cebotari Rugby Białystok 36
  Daniel Żółkowski Legia Warszawa
36
10 Michał Łaszcz Budowlani Łódź 35
11 Makary Madej Budowlani Łódź 25
  Bartłomiej Szczukocki Budowlani Łódź 25
13 Radovan Bencik Hegemon Mysłowice 21
  Michał Michalak Arka Rumia 20
  Jan Krajka Sparta Jarocin 20
  Mateusz Perzyna Rugby Białystok 20

Ogółem punkty zdobywało 89 zawodników, stan na dzień 19.11.2022.

Tabela Ekstraligi
01 MKS Ogniwo Sopot 8 34
02 Master Pharm Rugby Łódź 9 33
03 Up Fitness Skra Warszawa 9 32
04 Edach Budowlani Lublin 8 31
05 RC Orkan Sochaczew 9 30
06 RC Lechia Gdańsk 9 22
07 RzKS Juvenia Kraków 8 12
08 RC Arka Gdynia 9 10
09 Awenta Pogoń Siedlce 9 5
10 KS Posnania Poznań 8 5