POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

I LIGA 2021/2022

  Klub Mecze Z R P Punkty Bilans Bonus
1 Sparta Jarocin 10 10 0 0 48 450-79 8
2 Rugby Białystok 10 7 0 3 37 410-125 9
3 Legia Warszawa 10 6 0 4 28 195-252 4
4 KS Budowlani Łódź 10 5 0 5 25 289-275 6
5 AZS AWF Warszawa 10 2 0 8 11 124-416 3
6 Arka Rumia 10 0 0 10 3 112-433 3

21-22.05.2022 - Faza Finałowa 01
Półfinał 1-4: Sparta Jarocin v KS Budowlani Łódź 43:8 (33:3)
Półfinał 2-3: Rugby Białystok v Legia Warszawa 50:0 (19:0)  
O utrzymanie 6-5: Arka Rumia v AZS AWF Warszawa 41:19 (24:7)

07-08.05.2022 - X kolejka
KS Budowlani Łódź v AZS AWF Warszawa 41:19 (21:12)
Sparta Jarocin v Legia Warszawa 68:26 (47:7)
Rugby Białystok v Arka Rumia 69:10 (34:7) 

23-24.04.2022 - IX kolejka
Arka Rumia v Sparta Jarocin 0:29 (0:12)  
Legia Warszawa v KS Budowlani Łódź 19:17 (7:12)  
AZS AWF Warszawa v Rugby Białystok 0:51 (0:22)

09.04.2022 - VIII kolejka
KS Budowlani Łódź v Rugby Białystok 33:20 (5:10)
Sparta Jarocin v AZS AWF Warszawa  66:0 (31:0)  
Legia Warszawa v Arka Rumia 46:26 (32:12)

02-03.04.2022 - VII kolejka
Arka Rumia v KS Budowlani Łódź 5:53 (0:29)
AZS AWF Warszawa v Legia Warszawa 12:21 (0:14) - rozegrany 15.05.2022
Rugby Białystok v Sparta Jarocin 5:11 (0:3)

06.11.2021 - VI kolejka
KS Budowlani Łódź v RK Sparta Jarocin  0:40 (0:26)
RC Legia Warszawa v Rugby Białystok 7:24 (7:17)
RC Arka Rumia v AZS AWF Warszawa 5:19 (5:7)

23-24.10.2021 - V kolejka
RC Arka Rumia v Rugby Białystok 12:54 (5:26)
RC Legia Warszawa v KR Sparta Jarocin 6:19 ()
AZS AWF Warszawa v KS Budowlani Łódź 24:84 (12:34)

16-17.09.2021 - IV kolejka
KS Budowlani Łódź v Legia Warszawa 54:7 (26:7) - zweryfikowano jako walkower 0:25
Sparta Jarocin v Arka Rumia 70:10 (31:5)
Rugby Białystok v AZS AWF Warszawa 61:5 (35:5)

25-26.09.2021 - III kolejka
Arka Rumia v Legia Warszawa 18:24 (11:5) 
AZS AWF Warszawa v Sparta Jarocin 5:47 (0:19) 
Rugby Białystok v KS Budowlani Łódź 51:12 (26:5)
 
18-19.09.2021 - II kolejka
Legia Warszawa v AZS AWF Warszawa  21:15 (7:3)
KS Budowlani Łódź v Arka Rumia  44:7 (25:0)
Sparta Jarocin v Rugby Białystok  35:22 (14:3)
 
04-05.09.2021 - I kolejka
AZS AWF Warszawa v Arka Rumia 25:19 (17:12)
Rugby Białystok v Legia Warszawa 53:0 (10:0)
RK Sparta Jarocin v KS Budowlani Łódź 65:5 (41:0)

Kalendarz rozgrywek I Liga Rugby sezon 2021/2022
 
1 kolejka (04-05.09.2021)
Sparta Jarocin v KS Budowlani Łódź
Rugby Białystok v Legia Warszawa
AZS AWF Warszawa v Arka Rumia
 
2 kolejka (18-19.09.2021)
KS Budowlani Łódź v Arka Rumia
Legia Warszawa v AZS AWF Warszawa
Sparta Jarocin v Rugby Białystok
 
3 kolejka (25-26.09.2021)
Rugby Białystok v KS Budowlani Łódź
AZS AWF Warszawa v Sparta Jarocin
Arka Rumia v Legia Warszawa
 
4 kolejka (16-17.10.2021)
KS Budowlani Łódź v Legia Warszawa
Sparta Jarocin v Arka Rumia
Rugby Białystok v AZS AWF Warszawa
 
5 kolejka (23-24.10.2021)
AZS AWF Warszawa v KS Budowlani Łódź
Arka Rumia v Rugby Białystok
Legia Warszawa v Sparta Jarocin
runda rewanżowa (pierwszy mecz rozgrywany jesienią)
 
6 kolejka (06-07.11.2021)
KS Budowlani Łódź v Sparta Jarocin
Legia Warszawa v Rugby Białystok
Arka Rumia v AZS AWF Warszawa
 
Runda rewanżowa (wiosna 2022) do potwierdzenia do 28.02.2022
 
7 kolejka (02-03.04.2022)
Arka Rumia v KS Budowlani Łódź
AZS AWF Warszawa v Legia Warszawa
Rugby Białystok v Sparta Jarocin
 
8 kolejka (09-10.04.2022)
KS Budowlani Łódź v Rugby Białystok
Sparta Jarocin v AZS AWF Warszawa
Legia Warszawa v Arka Rumia
 
9 kolejka (23-24.04.2022)
Legia Warszawa v KS Budowlani Łódź
Arka Rumia v Sparta Jarocin
AZS AWF Warszawa v Rugby Białystok
 
10 kolejka (07-08.05.2022)
KS Budowlani Łódź v AZS AWF Warszawa
Rugby Białystok v Arka Rumia
Sparta Jarocin v Legia Warszawa
 
Faza finałowa:
Półfinały (mecz/rewanż): numeracja zespołów wg klasyfikacji po zakończeniu rundy zasadniczej
(21-22.05.2022)
Zespół nr 4 v Zespół nr 1
Zespół nr 3 v Zespół nr 2
Zespół nr 6 v Zespół nr 5 (o utrzymanie)
(04-05.06.2022)
Zespół nr 1 v Zespół nr 4
Zespół nr 2 v Zespół nr 3
Zespół nr 5 v Zespół nr 6 (o utrzymanie)
 
Finały (mecz bez rewanżu) – w obu przypadkach gospodarzem zostaje zespół wyżej sklasyfikowany
po rundzie zasadniczej
(18-19.06.2022)
Z1 v Z2 (o mistrzostwo I ligi)
P1 v P2 (o 3 miejsce)
 
Baraże: 02-03.07.2022
Lp Imię i nazwisko Klub
Liczba punktów
01 Kacper Włodarek
Sparta Jarocin 113
02 Michał Łaszcz Budowlani Łódź 96
03 Dmytro Prodeus Rugby Białystok 72
04 Andrei Cebotari Rugby Białystok
65
05 Artur Sulima Rugby Białystok 60
06 Jan Krajka Sparta Jarocin
50
07 Mateusz Kocoń Rugby Białystok
49
08 Michał Dudek Budowlani Łódź 46
09 Narvaez Jaime Rodriguez Budowlani Łódź 45
  Maciej Brodzik Sparta Jarocin 45
11 Oskar Czyszczoń Rugby Białystok 40
  Piotr Wawrzyńczak Rugby Białystok 40
13 Aliaksandr Yakutovich Rugby Białystok 35
14 Denys Primushenetskyi Rugby Białystok 33

Ogółem punkty zdobywało 100 zawodników, stan na dzień 22.05.2022.

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Mistrzostwa Europy 7
Kraków, 01.07.2022 - 03.07.2022

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 15 65
 02 RC Orkan Sochaczew 15 59
 03 Edach Budowlani Lublin 15 53
 04 RC Lechia Gdańsk 15 49
 05 Master Pharm Łódź 15 42
 06 Up Fitness Skra Warszawa 15 40
 07 RC Arka Gdynia 15 23
 08 RzKS Juvenia Kraków 15 19
 09 KS Posnania Poznań 15 16
 10 Awenta Pogoń Siedlce 15 14