POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

ALTRAD Dzieciom - Rugby Siedlce20.04.2021


"Sport jako równe szanse rozwoju każdego dziecka", nazwany także "ALTRAD Dzieciom - Rugby Siedlce" to program, który będą realizowały siedleckie kluby Miejski Klub Sportowy Pogoń i Miejski Klub Rugby ze wsparciem renomowanej firmy Altrad Mostostal.
 
Umowę o współpracy 16 kwietnia br. podpisali Urlich Lawory Prezes Zarządu Altrad Mostostal i Jakub Czaplicki Prezes MKS Pogoń Siedlce. Umowa została przygotowana przez Dorotę Jaszczuk Dyrektora Handlowego i Pawła Jakubiaka, prawnika firmy, a Prezesa Pogoni wspierali Grzegorz Pliszka, wiceprezes Miejskiego Klubu Rugby, członek Zarządu Pogoni i Adrian Miałkowski, dyrektor MKS Pogoń. „Zielone światło” dał sam Mohed Altrad, właściciel Grupy Altrad dzięki zaangażowaniu Doroty Jaszczuk, która spotkała się z nim w sprawie projektu.
 
Program współpracy obejmuje bardzo dużo akcji, a ich spektrum jest szerokie. Najważniejszy jest zakres działania programu i jego uczestnicy, obejmie on zarówno dzieci i młodzież z MKS Pogoń oraz Miejskiego Klubu Rugby, ale także z 22 szkół podstawowych z miasta, gminy i powiatu Siedlce. Zaangażowanych w przedsięwzięcie zostanie ponad 30 trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego, a zakładana liczba zawodników i uczniów może przekroczyć liczbę 400.
 
Altrad-Mostostal napisał na swoim fanpage’a: W ramach programu chcemy wspierać sportową pasję dzieci poprzez organizację treningów rugby oraz umożliwienie im udziału w różnorodnych wydarzeniach sportowych. Oprócz tego planujemy szereg dodatkowych działań, takich jak: zajęcia językowe, korepetycje, wsparcie psychologiczne, wyjazdy wakacyjne dla naszych podopiecznych. 
 
Najważniejsze punkty projektu to oczywiście treningi i zajęcia pozalekcyjne z rugby oraz rywalizacja w tym sporcie dzieci i młodzieży z terenu miasta, gminy i powiatu siedleckiego. Zaplanowano też m.in. Sportowe Wakacje z Rugby, Weekend z Jajem (udział w turnieju połączony np. ze zwiedzaniem Krakowa czy Gdańska), Turniej Altrad Cup, pikniki sportowo rekreacyjne przed meczami Ekstraligi Rugby, Rugby na Plaży w czasie wakacji. Ogólnie zajęcia w wakacje będą jak w roku ubiegłym otwarte dla wszystkich dzieci, które z różnego powodu nie wyjadą z Siedlec.
 
Będą też elementy integracyjne jak np. Weekend Camp (biwak na rozpoczęcie i zakończenie wakacji), podnoszące umiejętności czy wyrównujące szanse jak nauka języka francuskiego dla grup młodzieżowych, które w przyszłości będą mogły pojechać do klubu Montpellier oraz korepetycje dla dzieci, które maja problemy z nauką, a rodziców nie stać na dodatkowe zajęcia. Zaplanowano także zajęcia profilaktyczne, warsztaty przeciwdziałające patologiom społecznym i uzależnieniom. 
 
Umowa została podpisana do końca 2021 roku, natomiast po audycie Altrad-Mostostal będzie możliwość jej przedłużenia o 3 czy 5 lat.
 
Grzegorz Pliszka
Super Liga Europy w Rugby? Rainbow Cup pod znakiem zapytania
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Mistrzostwa Europy 7
Kraków, 01.07.2022 - 03.07.2022

Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 18 74
 02 RC Orkan Sochaczew 18 70
 03 RC Lechia Gdańsk 18 59
 04 Up Fitness Skra Warszawa 17 56
 05 Edach Budowlani Lublin 17 48
 06 Master Pharm Łódź 18 45
 07 RC Arka Gdynia 18 37
 08 RzKS Juvenia Kraków 18 26
 09 Awenta Pogoń Siedlce 18 18
 10 KS Posnania Poznań 18 17