POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Amsterdam 7's - Szukając niezbędnego doświadczenia13.06.2022


W dniach 4-5 czerwca br. drużyna rugbistek Legii Warszawa udała się do Amsterdamu by wziąć udział w jednym z największych turniejów Rugby 7 w Europie. Legionistki finalnie zajęły 5 miejsce w turnieju, jak również zyskały bardzo dużo doświadczenia rywalizując ze świetnymi drużynami.


W fazie eliminacyjnej warszawianki zostały rozlosowane w grupie z drużynami klubowymi z USA, Walii jak również Holandii. Niestety drużyna amerykańska, jak również i walijska nie zdołały dojechać na turniej, zatem o rozstrzygnięciu grupowym decydował mecz z LSRG Dames, który pewnie wygrały Legionistki 51:0. Po spotkaniu zorganizowaliśmy towarzyski mecz z tą samą drużyną, który zakończył się jeszcze wyższą wygraną Legii. Tym samym pierwszy dzień drużyna warszawska zakończyła z wygraną w swojej grupie i awansem do najlepszej 6 turnieju Elite kobiet. Ogromna szkoda, że nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych meczy, jednakże drugi dzień miał zrekompensować legionistkom mecze z bardzo wymagającymi rywalami.

Drugiego dnia faza finałowa została podzielona na dwie grupy po 3 zespoły. Warszawianki trafiły do grupy z reprezentacjami narodowymi Kazachstanu oraz Niemiec. Oba mecze rozgrywaliśmy na głównym boisku przy licznie zgromadzonej publiczności. Mecz z Kazachstanem rozpoczął się od żółtej kartki dla Izabelli Czumer. Grę w przewadze szybko wykorzystują przeciwniczki i uzyskują prowadzenie 5:0. Legionistki nie poddają się i odpowiadają piękną akcją Tamary Czumer, która po ucieczce przez całe bosko zostaje złapana tuż przed polem punktowym Kazachstanu. Niestety szybko grające i doświadczone Kazaszki kontrują i po sprincie przez całe boisko wychodzą na prowadzenie 10:0 Dalsza część pierwszej połowy to ogromna walka z obu stron lecz wynik nie uległ już zmianie. Początek drugiej połowy to kolejna bardzo ładna akcja Legii i tym razem już skuteczna i punkty Tamary Czumer - Iwin i legionistki zmniejszają prowadzenie przeciwnika na 10:5. Niestety kolejna żółta kartka dla legionistki, tym razem dla Angeliki Singel, znów wykorzystana przez Kazachstan i 17:5. Legionistki do końca walczyły ofiarnie, niestety w ostatniej akcji meczu znów zostały skontrowane i mecz finalnie kończy się wynikiem 22:5. Kolejny mecz rozegraliśmy z reprezentację Niemiec. Świetnie weszliśmy w mecz i po bardzo ładnej akcji Ilony Zaishliuk oraz Aleksandry Lachowskiej, ta druga przykłada punkty i po skutecznym podwyższeniu wygrywamy 7:0. Dalsza część pierwszej połowy to kilka niewykorzystanych szans Legii i skuteczna akcja Niemek w ostatniej akcji. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 7:5 dla legionistek. W drugiej połowie widać było brak doświadczenia naszej drużyny na takim poziomie, która po stracie kolejnych punktów, chciała bardzo szybko odrobić przewagę rywalek i po indywidualnych akcjach zostaje bezlitośnie skontrowana przez Niemki, które finalnie wygrały 27:7.
Po zakończeniu tego spotkania zagraliśmy ponownie mecz towarzyski z reprezentacją Niemiec, w którym to więcej minut mogły pograć zawodniczki rezerwowe. Po niezłej grze przegraliśmy 24:12. Punkty z przyłożeń zdobyły Monika Pietrzak i Tamary Czumer - Iwin.

Finalnie kończymy turniej na 5 miejscu, za reprezentacjami narodowymi Kazachstanu, Polski, Niemiec oraz drużyną gwiazd ligi francuskiej. Pozostaje lekki niedosyt, gdyż przy zachowaniu zimnej krwi, trzymaniu założeń taktycznych, jak i trochę szczęścia, które przy równych meczach w Rugby7 jest niezbędne, mogliśmy pokonać wyżej notowane zespół narodowe. Z drugiej strony bardzo cieszy, gdyż okazaliśmy się najlepszym zespołem klubowym na tym turnieju.

Drużyna Legii wystąpiła w składzie: Tamara Czumer-Iwin, Marta Kopczyńska, Izabella Czumer, Angelika Singel, Aleksandra Lachowska, Ilona Zaishliuk, Julia Sadowska, Monika Pietrzak, Natalia Szynawa, Aleksandra Pietruszka, Agnieszka Maja Dołęgowska, Mariola Karczmarczyk.

Tekst: Legia Rugby Sekcja Kobiet
Zdjęcia: Bartosz Piątkowski

Klasyfikacja po II turniejach GPJ7 i GPK7 MMM7: Wyniki z Gdańska
Tabela Ekstraligi
01 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 10 42
02 MKS Ogniwo Sopot 10 40
03 Edach Budowlani Lublin 10 36
04 RC Orkan Sochaczew 10 35
05 RC Lechia Gdańsk 9 22
06 Up Fitness Skra Warszawa 9 18
07 RzKS Juvenia Kraków 9 12
08 RC Arka Gdynia 9 10
09 Awenta Pogoń Siedlce 10 9
10 KS Posnania Poznań 10 5