POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Asia Rugby GL ruszy w 2024 roku08.02.2023


Asia Rugby Grand League (ARGL) ma wystartować w maju 2024 roku, prezesi i dyrektorzy generalni dwunastu związków wzięli udział w spotkaniu konsultacyjnym, które odbyło 03 lutego br. w Singapurze.


W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele związków rugby z Singapuru, Hongkongu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin, Tajlandii, Korei Południowej, Tajwanu i Pakistanu, którzy przybyli osobiście do Singapuru, a także on-line związków z Japonii, Kazachstanu, Filipin i Malezji. Podczas spotkania omówiono koncepcję i początkowy format ligi, a także powołano komitet sterujący, któremu przewodniczył Qais Al Dhalai, Prezydent Asia Rugby. ARGL będzie stopniowo zwiększać liczbę uczestniczących klubów, zaczynając od 4 klubów w 2024 roku, a ostatecznie osiągając 12 klubów przed Pucharem Świata w Australii w 2027 roku.

Prezes Qais Al Dhalai, podzielił się wizją Wielkiej Ligi: - Projekt ARGL został opracowany, aby nakreślić nasze strategiczne i kluczowe cele w zakresie wydajności, prowadzące do dużego klubowego turnieju rugby, który pomoże rozwinąć grę piętnastolatków w Azji i przyniesie korzyści reprezentacjom narodowym w rywalizacji na wysokim poziomie. Ma na celu stworzenie światowej klasy klubowej ligi rugby, aby zapewnić solidną, zrównoważoną i opłacalną komercyjnie przyszłość gry.

ARGL obiecuje nadać nowy wygląd zawodom rugby w Azji, wykorzystując innowacyjne technologie, takie jak sztuczna inteligencja i eksperymenty z odmianami prawa. Liga planuje nawiązać współpracę z głównymi międzynarodowymi i lokalnymi partnerami komercyjnymi, aby zapewnić niezbędne fundusze, w tym prawa do transmisji i mediów, sprzedaż towarów i inne działania komercyjne. Rozpoczęta zostanie kompleksowa kampania marketingowa i promocyjna w celu podniesienia świadomości na temat turnieju i zaangażowania fanów, z naciskiem na silną obecność w Internecie, kampanie w mediach społecznościowych i tradycyjne działania marketingowe.

Spotkanie zakończyło się sukcesem dzięki pozytywnemu wkładowi wszystkich uczestniczących związków, w tym obszernej prezentacji Związku Rugby w Hongkongu, który podzielił się swoimi doświadczeniami z byłym zespołem franczyzowym South China Tigers. Związki Malaysia Rugby i Singapore Rugby wyraziły również swoje doświadczenia z drużynami franczyzowymi Malaysia Valke i Asia Pacific Dragons, które grały w Global Rapid Rugby w 2019 i 2020 przed zawieszeniem rozgrywek z powodu pandemii Covid-19.

Tekst i zdjęcie: Asia Rugby

Jędrzej Nowicki: Podjęliśmy rękawicę i wstydu nie przynieśliśmy Regulamin MP Weteranów - Komunikat PZR
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki