POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Atomówki wygrały Prague Youth Rugby Festival07.04.2019

 
Venol Atomówki Łódź wygrały turniej siódemek na Prague Youth Rugby Festival, który rozegrano w Pradze 6 kwietnia br., rywalizowały w kategorii dziewcząt U16.
 
Łodzianki dwukrotnie zmierzyły się z drużynami Czesko z Czech i RK Mitlava z Łotwy, niestety pomimo zapewnień organizatora nie stawiła się drużyna z Niemiec więc te cztery spotkania wyłoniły zwycięzcę.
Venol Atomówki przegrały nieznacznie tylko jeden mecz z drużyną Czesko 21:22, aby w rewanżu wygrać 33:5, mecze z drużyną RK Mitlava kończyły się wygraną łodzianek 22:15 i 31:14.
 
Po turnieju dziewczyny miały okazję zwiedzać Pragę. Wyjazd doszedł do skutku dzięki wsparciu naszych sponsorów: Venol Motor Oil, MCKB Sp. z o. o., Urzędowi Miasta Łodzi, Nord Horn oraz Profilaktyka i Zdrowie.
 
- Turniej potraktowaliśmy jako sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Kobiet U16 w Rugby 7 - mówi trener Zbigniew Grądys - ale była to też nagroda dla dziewczyn za ciężko przepracowany okres przygotowań. Drużyny były wymagające, najbardziej drużyna Czesko z reprezentantkami tego kraju w składzie. Pierwszy mecz przegraliśmy na własne życzenie, bo popełniliśmy za dużo błędów. W drugim meczu, który wygrałyśmy i to znacznie dziewczyny zagrały rewelacyjnie. Jestem pełen optymizmu przez rozgrywkami, które zaczynamy 27 kwietnia br. turniejem w Sopocie.
 
W turnieju zagrały: Julia Tkaczyk, Alicja Stefanowicz, Nela Wójcik, Tosia Robak, Rozalia Warszewska, Angelika Kołodziejczyk, Oliwia Siwiec, Oliwia Górska, Iza Raczyńska, Iza Gumińska, Paulina Wróbel, Wiktoria Pietrzak, Martyna Cepa. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Szymon Walczak, Ernest Hejna.
 
Zbigniew Grądys
 
I Liga - I kolejka WRSS: Kwalifikacje 2019-2020
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin