POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Baltic Cup dla gdańskiej Lechii13.04.2014

X Turniej Polskiej Ligi Rugby 7 „Baltic Cup” odbył się w sobotę, 12 kwietnia na stadionie AWFiS w Gdańsku przy ulicy Grunwaldzkiej.
 
Spośród siedmiu startujących zespołów najlepsza okazała się gdańska Lechia, która w finale pokonała ukraiński Roland Iwano-Frankowsk 31-0, rewanżując się za porażkę w pojedynku grupowym. Zresztą aż trzy drużyny przegrały w zawodach tylko jeden mecz. Obok finalistów także drużyna RK Unisław tylko raz schodziła z boiska pokonana.
 
Wyniki:
Grupa A: Roland Iwano-Frankowsk, AZS AWFiS Gdańsk, Szarża Grudziądz, RC Lechia Gdańsk;
Grupa B: RK Unisław, MKS Ogniwo Sopot, AMR Gdynia.
Gry grupowe: Roland – Lechia 21:7 (0:7), AZS AWFiS – Szarża 17:10 (17:0), Ogniwo – AMW Gdynia 17:17 (12:7), Lechia – Szarża 43:0 (17:0),Roland – AZS 14:12 (7:0),Unisław – Ogniwo 54:0 (28:0), AZS AWFiS – Lechia 0:40 (0:19), Szarża – Roland 7:31 (7:12),AMW Gdynia – Unisław 0:24 (0:0).
Tabela grupy A: 1.Roland Iwano-Frankowsk 3 9 66:26; 2.Lechia Gdańsk 3 7 90:21; 3.AZS AWFiS Gdańsk 3 5 29:64; 4.Szarża Grudziądz 3 3 17:91;
Tabela grupy B: 1.RK Unisław 2 6 78:0; 2.Ogniwo Sopot 2 3 17:71; 3.AMW Gdynia 2 3 17:41.
Półfinały: Roland – Ogniwo 29:0 (17:0), RK Unislaw – Lechia 9:19 (0:14).
Finały: o V miejsce: AZS AWFiS – Szarża 24:10 (17:5); o III miejsce: Ogniwo – RK Unisław 0:40 (0:21); o I miejsce: Roland – Lechia 0:31 (0:17).
Klasyfikacja końcowa:  1.RC Lechia Gdańsk 16 pkt; 2.Roland Iwano-Frankowsk 11 pkt; 3.RK Unisław 9 pkt;  4.Ogniwo Sopot 7 pkt; 5.AZS AWFiS Gdańsk 5 pkt; 6.Szarża Grudziądz 3 pkt; 7.AMW Gdynia n/kl
 
Drużyna Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni nie została sklasyfikowana z powodu uchybień regulaminowych.
/Komisarz PLR7: Ireneusz Pietrak/
W niedzielę grała I i II liga rugby Polska liga: pierwsze porażki liderów
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin