POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Beaumont o 200-leciu Rugby13.05.2023


Przewodniczący World Rugby, Sir Bill Beaumont, wezwał wszystkich do wykorzystania pionierskiego ducha Williama Webba Ellisa do kształtowania świetlanej przyszłości dla rugby, w którym innowacja, przydatność i dostępność są kamieniami węgielnymi wzrostu.

Przemawiając na dorocznym spotkaniu Rady World Rugby, które odbyło się wirtualnie 11 maja br., Beaumont odniósł się do innowacyjnych początków rugby jako inspiracji do dalszego rozwoju sportu na boisku i poza nim, ponieważ rugby obchodzi 200 lat.
- Wszyscy znamy tę historię - powiedział Beaumont. - Z lekkim lekceważeniem zasad futbolu, William Webb Ellis złapał piłkę i pobiegł z nią. Narodził się sport. Świętując 200-lecie rugby, musimy odwołać się do tego samego ducha ciekawości, entuzjazmu i innowacji, aby kształtować przyszłość tego sportu i podejmować dalsze zdecydowane kroki w celu rozwoju rugby jako spektaklu, w który ludzie chcą grać i oglądać. Podobnie jak Webb Ellis, mamy piłkę w rękach, widzimy, co jest przed nami i możemy określić kierunek i tempo, w jakim musimy iść do przodu. 200-lecie rugby zakończy się spektakularnym Pucharem Świata w Rugby mężczyzn we Francji, uruchomieniem nowych zawodów kobiet WXV i odświeżoną serią WRSS. Wszyscy będą mieć na sercu wrażenia graczy i fanów, ponieważ skupimy się na spektaklu.

Beaumont zwrócił również uwagę na niedawne innowacje będące wynikiem konferencji „Shape of the Game” jako dowód na to, że rugby nie chce stać w miejscu w promowaniu widowiskowości i bezpieczeństwa gry. Pod swoim przewodnictwem Beaumont nadzorował szeroko zakrojoną reformę zarządzania i przepisów, przyspieszył postęp kobiecej gry na boisku i poza nim, zmienił kryteria kwalifikacji graczy, aby dać graczom dalsze możliwości, oraz zaawansował reformę prawa w celu poprawy płynności gry. Kierował również ewolucją World Rugby od regulatora do firmy skupiającej się na ukierunkowanym wzroście.
- Ciężko pracowaliśmy, aby poprawić dobrobyt i dobre samopoczucie, i nie będziemy stać w miejscu na tych priorytetowych obszarach. Szybko podjęliśmy działania, aby poprawić wrażenia z gry i oglądania dzięki wytycznym dotyczącym stosowania prawa, które poprawiają płynność gry. To dopiero początek. Badamy, w jaki sposób technologia może pomóc w dopasowywaniu urzędników do szybszego i trafniejszego podejmowania decyzji. Głosy graczy i fanów również będą w centrum naszego procesu decyzyjnego. Rugby to rodzina, a my istniejemy, aby uczynić grę lepszą dla wszystkich i będziemy nadal konsultować się na wszystkich poziomach gry we wszystkich krajach, aby zbudować silniejszą, globalną grę.

Rada uczciła także minutą ciszy pamięć byłego przewodniczącego i wizjonerskiego administratora sportu, Bernarda Lapasseta, który zmarł 02 maja br.
- Wiem, że mówię w imieniu nas wszystkich, kiedy mówię, że strata Bernarda jest odczuwalna w całym meczu. Był wizjonerem, liderem motywacyjnym i dżentelmenem. Jego spuścizna zostanie określona przez działania, które ułatwił, aby sport i jego zarządzanie były lepsze dla wszystkich. Od modernizacji World Rugby po postępy na boisku, wykonywał swoją rolę z prawdziwym zapałem. Będzie nam go brakowało.

Na spotkaniu World Rugby wybrało Johna Jeffreya na wiceprzewodniczącego i zatwierdziło opcjonalny test obniżonej wysokości szarży w grze amatorskiej. Powitano również nowych członków Rady: Alexandre Martinez (Francja), Agustín Pichot (Argentyna), Sally Dennis (Kanada), Gemma Fay (Szkocja), Rian Oberholzer (Południowa Afryka), Claire Donovan, Nigel Walker (Walia), Qais Al Dhalai (Azja), Herbert Mensah, Paulina Lanco (Afryka).

Źródło: World Rugby

Letnie OKKW w sierpniu 2023 KNM 7: Zgrupowanie w Giżycku i Szawle na Litwie
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki