POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Chris Hitt o meczu z Niemcami06.03.2023

 
Christian Hitt po meczu z Niemcami nie krył rozczarowania, bo ważne zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Czego zabrakło? Dowiecie się z mini wywiadu.
 
Trenerze, prosimy o podsumowanie spotkania z Niemcami.
- Oczywiście jesteśmy bardzo rozczarowani, bo wiemy jakie są konsekwencje przegranej w tym meczu pod kątem pozycji w tabeli. Niestety w walce o miejsce piąte i siódme znaleźliśmy się teraz pod presją walki na samym dole Championship. Niestety sami postawiliśmy się w tej sytuacji i musimy teraz to przemyśleć, żeby zrobić kolejny krok do przodu. Stwarzaliśmy sobie liczne okazje do zdobycia punktów, byliśmy w dobrej sytuacji, by to zrobić, ale zawiedliśmy w aspekcie wykończenia tych akcji. To jest element, nad którym musimy niezmiennie pracować na dalszej drodze. Jesteśmy rozczarowani przegraną, ale teraz musimy usiąść, przeanalizować mecz i przygotować się na pojedynek z Belgią za dwa tygodnie. 
 
Obrona była twarda, cały mecz był bardzo zacięty, czy ten rezultat końcowy możemy być wynikiem mniejszego doświadczenia naszej kadry z gry na tym poziomie? 
- Mówiliśmy od początku, dołączając do Championship, że musimy się uczyć i rozwijać. Jesteśmy nowi na tym poziomie, a nasi zawodnicy nigdy nie grali meczów na tym poziomie intensywności. Mogliśmy dziś zobaczyć dwie drużyny, które grały ze sobą przed rokiem, a teraz prezentowały się zupełnie inaczej. Byli zupełnie inni zawodnicy na boisku. Zmieniła się presją i sytuacja, w której jesteśmy. Musimy się do tego zaadaptować. Dziś, jak powiedziałeś był ten element walki fizycznej, ale było też w sumie 40 podyktowanych karnych po obu stronach. Więc było bardzo dużo błędów zarówno w przegrupowaniach, jak i obronie. Musimy oczywiście nad tym pracować jako drużyna, ale trzeba też podkreślić, że praca jaką dziś wykonali zawodnicy na boisku, ich zaangażowanie w grę było niesamowite. Tego zaangażowania w nasz plan gry i rozwijanie drużyny nie można im zdecydowanie odmówić. To przede wszystkim egzekucja okazji, które sobie tworzymy, więc jak wspomniałem to jest coś nad czym będziemy pracować przed meczem z Belgią za dwa tygodnie.
 
Biuro Prasowe PZR 
KNM U18: Powołania na mecz z Czechami - Aktualizacja Gietrzwałd: Szkolenie i konferencja RTŻ
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Gruzja

Mecz Przyjaźni
Łódź, 17.06.2023

Informacje dla MEDIÓW
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Mistrzostwa Europy 7 - KNK
Algarve, 09.06.2023 - 11.06.2023

Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki