Copa Iberica dla Hiszpanii01.01.2020

W Lizbonie, 28 grudnia 2019 odbył się czterdziesty mecz o Puchar Iberyjski, portugalski zespół  Associação de Estudantes do Instituto Superior de Agronomia przegrała z hiszpańskim Valladolid Rugby Asociación Club 27:28 (17:10). Dla Hiszpanów była to trzecia zdobycz z rzędu, czwarta w historii klubu. Mecz został rozstrzygnięty w ostatnich pięciu minutach, w których Hiszpanie od wyniku 27:18 doprowadzili do 27:28, a decydujące o zwycięstwie punkty zdobył z rzutu karnego Broc Hooper.

Copa Ibérica de Rugby to spotkania pomiędzy mistrzem Portugalii i mistrzem Hiszpanii rozgrywane z przerwami i w różnych formatach od 1965 roku. W sezonach 1965-1971 w zawodach brały po 2 drużyny z każdego kraju (mistrzowie i zdobywcy drugiego miejsca), w sezonach od 1983-1984 do 2006-2007 w jednym meczu mierzyli się mistrzowie obu krajów, w sezonie 2007-2008 powrócono do czterech drużyn, od sezonu 2013 do pojedynku mistrzów (w sezonach 2009-2012 rozgrywki były zawieszone). W 2009 roku pojawił się też projekt rozgrywek, w który miały brać udział po 4 zespoły z każdego kraju, ale nie doczekał się realizacji. Najwięcej bo 5 zwycięstw ma na swoim koncie hiszpański Club de Rugby El Salvador. W tywalizacji krajów prowadzi Hiszpania z 24 wygranymi finałami, Portugalia ma ich tylko 16.