POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Co to właściwie jest Projekt "ProP"?26.11.2022


Nasze środowisko zdecydowanie potrzebuje resetu. Wartości o których bardzo często wspominamy promując nasza dyscyplinę, takich jak szacunek, lojalność czy praca zespołowa z czasem stawały się pustymi sloganami. Choć wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę, że mamy sporo pracy do wykonania, to bardzo często pozostajemy bierni, oczekując, że ktoś w końcu cos zmieni za nas.


Projekt Południe (skrót: ProP) jest próbą odpowiedzi na wymuszoną potrzebę zmian.

Sam projekt jest moim autorskim pomysłem na zmianę podejścia do współtworzenia rugby w Polsce. Jest to pierwszy etap działań, który w mojej ocenie powinien rozlać się w bardzo szybkim tempie na wszystkie województwa.

Program jest oparty na kooperacji jednostek znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie, tak aby współpraca była owocną i nie generowała zbędnych kosztów.

Każdy członek przystępując do działania zdaje sobie sprawę, że nie będzie tylko beneficjentem programu ale też będzie czynnie wspierał w dogodnym dla siebie obszarze kluby z sasiedztwa.

Obejmując funkcję członka Zarządu w Polskim Związku Rugby, postanowiłem wykorzystać możliwość pobudzenia środowiska i pokazania ścieżki, która będzie generowała profity ze współpracy międzyklubowej.

Pierwszym etapem, była seria spotkań z klubami w celu wysłuchania z jakimi problemami się borykają oraz otrzymania propozycji na uzdrowienie Polskiego Rugby. Drugim etapem było zorganizowanie spotkania wszystkich zainteresowanych klubów z Południa Polski w celu przedstawienia propozycji współtworzenia projektu „ProP”. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę dlatego, że wszystkim kluby chcą rozwijać szkolenie dzieci i młodzieży gdyż wszyscy dostrzegają największy potencjał w tym obszarze.

Projekt jest prowadzony przy czynnym udziale Polskiego Związku Rugby oraz Śląskiego Związku Rugby.


Stowarzyszenia które przystąpiły do działania: Rzemieślniczy Klub Sportowy Juvenia Kraków, Hegemon Akademia Rugby Mysłowice, Klub Sportowy Rugby Ruda Śląska, Rugby Club Częstochowa, Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz i Klub Rugby Husaria Oświęcim.

Mam również deklarację chęci przystąpienia do nas kolejnych dwóch klubów z Krakowa tj. Bestie Rugby Kraków oraz Nowa Huta Rugby Klub Kraków co utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy na dobrej drodze.

Pierwsze planowane działania projektu "ProP":
- 03.12.2022 - szkolenie sędziowskie (Ruda Śląska)
- 01.01.2023 - Noworoczna gierka (Ruda Śląska)
- 01.2023 - szkolenie trenerskie IRB Level 1 (Śląsk lub Małopolska)
- 01.2023 - Camp Rugby 7 kobiet
- 05.2023 - udział dzieci klubów ProP w międzynarodowym turnieju we Wloszech
- Zima/wiosna - szkolenie "Jak napisać ofertę sponsorską/ partnerską"
- Wiosna - organizacja serii turniejów Rugby7 ProP
- Wiosna - organizacja serii turniejów dzieci i młodzieży
- Lato - obóz sportowy dla dzieci z klubów ProP
- Lato - turniej rugby plażowego (Mysłowice)

Mam nadzieję, że wszyscy szybko zrozumiemy, że współpraca i dobra atmosfera w naszym codziennym działaniu doprowadzi nas do wielu wspólnych sukcesów.

Serdecznie zapraszam wszystkie kluby z rejonu całej Polski do dyskusji na temat mojej propozycji oraz tworzenia bliźniaczych projektów  w swoim otoczeniu.

Paweł Łętowski

Oceania Sevens Challenge Sopot: Odsłonięto mural Rugby
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Gruzja

Mecz Przyjaźni
Łódź, 17.06.2023

Informacje dla MEDIÓW
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Mistrzostwa Europy 7 - KNK
Algarve, 09.06.2023 - 11.06.2023

Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki