POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

"Currie Cup" dla Gepardów23.10.2019

 
Od 12 lipca do 07 września br. (wcześniej, żeby zdążyć przed Pucharem Świata) trwały tegoroczne rozgrywki 81 Currie Cup, najważniejszego trofeum Południowej Afryki o tradycjach sięgających roku 1889. W tym sezonie Puchar zdobyły po raz szósty Gepardy czyli Free State Cheetahs pokonując w finale Golden Lions 31:28 (31:7). Ciekawostką jest, ze w ubiegłym sezonie Gepardy zajęły ostatnie miejsce w Premier Division i na najwyższym poziomie rozgrywek utrzymały się dzięki zwycięstwu 36:5 w barażu South Western Districts Eagles, mistrzem First Division.
 
Przypomnijmy, że Puchar rozgrywany jest w dwóch liczących po siedem drużyn grupach Premier Division i First Division, przy czym First Division stanowi eliminacje do Premier Division, awansuje zwycięzca barażu. W tym sezonie w First Division gościnie zagrał argentyński zespół występujący w Super Rugby Jaguares, zwyciężył w rozgrywkach, ale w barażu o awans zagrał Griffons, zdobywca drugiego miejsca. 
 
Currie Cup Premier Division
1.Free State Cheetahs (Bloemfontein) 22 pkt.
2.Golden Lions (Johannesburg) 22 pkt.
3.Griquas (Kimberley) 21 pkt.
4.Sharks (Durban) 19 pkt.
5.Western Province (Cape Town) 14 pkt.
6.Blue Bulls (Pretoria) 10 pkt. 
7.Pumas (Nelspruit) 9 pkt.
 
Mecz o utrzymanie
Pumas v Griffons 49:5
 
Currie Cup First Division
1.Jaguares (Argentyna) 35 pkt.
2.Griffons (Welkom) 24 pkt.
3.Eastern Province Elephants (Port Elizabeth) 20 pkt.
4.Falcons (Kempton Park) 20 pkt.
5.Leopards (Potchefstroom) 16 pkt.
6.Boland Cavaliers (Wellington) 14 pkt.
7.South Western Districts Eagles (George) 14 pkt.
8.Border Bulldogs (East London) 6 pkt.
 
Półfinały
Golden Lions v Griquas 34:19
Free State Cheetahs v Sharks 51:30
 
Finał, Toyota Stadium, Bloemfontein
Free State Cheetahs v Golden Lions 31:28
 
U12: Budowlani Łódź w Pradze Zmarł Tomasz Grzywacz
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0