"Currie Cup" dla Gepardów23.10.2019

Od 12 lipca do 07 września br. (wcześniej, żeby zdążyć przed Pucharem Świata) trwały tegoroczne rozgrywki 81 Currie Cup, najważniejszego trofeum Południowej Afryki o tradycjach sięgających roku 1889. W tym sezonie Puchar zdobyły po raz szósty Gepardy czyli Free State Cheetahs pokonując w finale Golden Lions 31:28 (31:7). Ciekawostką jest, ze w ubiegłym sezonie Gepardy zajęły ostatnie miejsce w Premier Division i na najwyższym poziomie rozgrywek utrzymały się dzięki zwycięstwu 36:5 w barażu South Western Districts Eagles, mistrzem First Division.

Przypomnijmy, że Puchar rozgrywany jest w dwóch liczących po siedem drużyn grupach Premier Division i First Division, przy czym First Division stanowi eliminacje do Premier Division, awansuje zwycięzca barażu. W tym sezonie w First Division gościnie zagrał argentyński zespół występujący w Super Rugby Jaguares, zwyciężył w rozgrywkach, ale w barażu o awans zagrał Griffons, zdobywca drugiego miejsca.