POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Decyzje Zarządu: System Szkolenia Młodzieży Etap III25.07.2019


Decyzje Zarządu Polskiego Związku Rugby - System Szkolenia Młodzieży Etap III

W dniu 20 lipca 2019 Zarząd PZR na posiedzeniu w Łodzi podjął uchwałę dotyczącą realizacji Systemu Szkolenia Młodzieży Etap III (sprawozdanie realizacji Systemu Szkolenia Młodzieży Etap III w załączniku):

Ekstraliga Rugby 15
Kluby, które nie zrealizowały Systemu Szkolenia Młodzieży Etap III to:
MKS POGOŃ SIEDLCE - brak udziału w rozgrywkach MPK R7
BUDOWLANI ŁÓDŹ SA - brak udziału w rozgrywkach TDiM, MMM i MPK R7
OKS SKRA WARSZAWA - brak udziału w rozgrywkach TDiM, MMM
RC ARKA GDYNIA - brak udziału w rozgrywkach MPK R7
Wyżej wymienione Kluby podlegają karencji zgodnie z Przepisami PZR.
W dniu 20 lipca 2019 Zarząd PZR na posiedzeniu w Łodzi podjął uchwałę, iż klub RC Arka Gdynia wykazał się szkoleniem młodzieży uczestnicząc w rozgrywkach MPK R15 i tym samym nie podlega karencji wynikającym z Przepisów PZR.

I liga Rugby 15
W wyniku reorganizacji rozgrywek drużyny I Ligi będą objęte zasadami Systemu Szkolenia Młodzieży Etap II, po dwóch pełnych sezonach rozgrywek, zgodnie z Przepisami PZR tj. od sezonu 2020/2021 wykazując się udziałem grup młodzieżowych w rozgrywkach w sezonie 2019/2020, zgodnie z zasadami Systemu Szkolenia Młodzieży, II etap.
 
II liga Rugby 15
Kluby II Ligi Rugby 15, które zrealizowały System Szkolenia Młodzieży Etap III to:
Miedziowi Lubin - udział w rozgrywkach MMM
KS Rugby Ruda Śląska - udział w rozgrywkach MMM
 
Rugby 7
Kluby Rugby 7, które zrealizowały System Szkolenia Młodzieży Etap III to:
HUSAR BOLESŁAWIEC - udział w rozgrywkach MMM/
HUSARIA KALISZ - udział w rozgrywkach MMM/

Wyżej wymienione kluby II Ligi Rugby 15 oraz kluby Rugby 7 zostaną objęte bonifikatą zgodnie z Przepisami PZR.
 
GPS7: Sprawozdanie z Łodzi Zmiana w przepisach PZR
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 9 43
 02 OKS Skra Warszawa 11 41
 03 Master Pharm Łódź 10 37
 04 Awenta Pogoń Siedlce 11 34
 05 Edach Budowlani Lublin 10 26
 06 RC Lechia Gdańsk 11 26
 07 RC Orkan Sochaczew 11 23
 08 RC Arka Gdynia 11 19
 09 RzKS Juvenia Kraków 11 13
 10 RK Sparta Jarocin 11 0