POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Ekspansja Rugby 7 w Sevens Challenger Series17.12.2019


W celu przyspieszenia rozwoju Rugby 7 na świecie World Rugby proponuje Sevens Challenger Series, nowy i ekscytujący międzynarodowy turniej, który wystartuje już w lutym 2020 roku.
 
W World Rugby Sevens Challenger Series będzie turniejem dla reprezentacji męskich i kobiecych. W serii męskiej weźmie udział 13 drużyn z sześciu regionów World Rugby, które będą rywalizować w dwóch rundach z trzema zaproszonymi drużynami. Osiem najlepszych drużyn po dwóch rundach weźmie udział w finałowym turnieju play-off o miejsce w HSBC World Rugby Sevens Series, zastępując drużynę, która zajmie ostatnie miejsca w World Series. Ten system promocji i spadków zapewni przejrzystą drogę do gry na najwyższym poziomie Rugby 7.
 
Dwa turnieje inauguracyjnej World Rugby Sevens Challenger Series zostaną rozegrane w Ameryce Południowej. Pierwszy w Viña del Mar, Chile w dniach 15-16 lutego 2020, drugi w Montevideo, Urugwaj w dniach 22-23 lutego 2020.
 
Drużyny, które będą rywalizować w WRSSC 2020 to: Brazylia, Chile, Hong Kong, Jamajka, Japonia, Niemcy, Papua Nowa Gwinea, Portugalia, Tonga, Uganda, Urugwaj, Włochy i Zimbabwe. Dołączą do nich trzy zaproszone zespoły z obu Ameryk: Kolumbia, Meksyk i Paragwaj. Trzynaście reprezentacji trafiło do WRSSC zajmując w 2019 roku czołowe miejsca w rankingach drużyn, które nie rywalizują w HSBC World Rugby Sevens Series. Finałowy turniej play-off zostanie rozegrany równolegle z HSBC World Rugby Sevens Series w Hongkongu w dniach 03-05 kwietnia 2020.
 
Wkrótce zostanie ogłoszony skład reprezentacji kobiecych, które będą rywalizować World Rugby Sevens Challenger Series. World Rugby jest bardzo zaangażowany w rozwój rugby kobiet, w tym sezonie turniej HSBC World Rugby Sevens Series został rozszerzony z sześciu do ośmiu rund. W tym szacownym gronie nie powinno zabraknąć reprezentacji Polski kobiet, czekamy na zaproszenie dla drużyny, która zajęła w IV miejsce w Europie!!!

Źródło: APO Group, Zdjęcia z Hong Kongu: World Rugby
GIR na Wyspach Salomona SLRT: Finał województwa Podkarpackiego
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1