POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Ekspansja Rugby 7 w Sevens Challenger Series17.12.2019


W celu przyspieszenia rozwoju Rugby 7 na świecie World Rugby proponuje Sevens Challenger Series, nowy i ekscytujący międzynarodowy turniej, który wystartuje już w lutym 2020 roku.
 
W World Rugby Sevens Challenger Series będzie turniejem dla reprezentacji męskich i kobiecych. W serii męskiej weźmie udział 13 drużyn z sześciu regionów World Rugby, które będą rywalizować w dwóch rundach z trzema zaproszonymi drużynami. Osiem najlepszych drużyn po dwóch rundach weźmie udział w finałowym turnieju play-off o miejsce w HSBC World Rugby Sevens Series, zastępując drużynę, która zajmie ostatnie miejsca w World Series. Ten system promocji i spadków zapewni przejrzystą drogę do gry na najwyższym poziomie Rugby 7.
 
Dwa turnieje inauguracyjnej World Rugby Sevens Challenger Series zostaną rozegrane w Ameryce Południowej. Pierwszy w Viña del Mar, Chile w dniach 15-16 lutego 2020, drugi w Montevideo, Urugwaj w dniach 22-23 lutego 2020.
 
Drużyny, które będą rywalizować w WRSSC 2020 to: Brazylia, Chile, Hong Kong, Jamajka, Japonia, Niemcy, Papua Nowa Gwinea, Portugalia, Tonga, Uganda, Urugwaj, Włochy i Zimbabwe. Dołączą do nich trzy zaproszone zespoły z obu Ameryk: Kolumbia, Meksyk i Paragwaj. Trzynaście reprezentacji trafiło do WRSSC zajmując w 2019 roku czołowe miejsca w rankingach drużyn, które nie rywalizują w HSBC World Rugby Sevens Series. Finałowy turniej play-off zostanie rozegrany równolegle z HSBC World Rugby Sevens Series w Hongkongu w dniach 03-05 kwietnia 2020.
 
Wkrótce zostanie ogłoszony skład reprezentacji kobiecych, które będą rywalizować World Rugby Sevens Challenger Series. World Rugby jest bardzo zaangażowany w rozwój rugby kobiet, w tym sezonie turniej HSBC World Rugby Sevens Series został rozszerzony z sześciu do ośmiu rund. W tym szacownym gronie nie powinno zabraknąć reprezentacji Polski kobiet, czekamy na zaproszenie dla drużyny, która zajęła w IV miejsce w Europie!!!

Źródło: APO Group, Zdjęcia z Hong Kongu: World Rugby
GIR na Wyspach Salomona SLRT: Finał województwa Podkarpackiego
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin